Avatar uživatele
Sanndy12

Vísa do Austrálie

Zdravím,nedávno som skončil Strednú odbornú školu (obchodnú akadémiu) a už dlho je môj plán odísť do Austrálie a teraz je asi najlepšia príležitosť,chcem sa teda spýtať má niekto z vás skúsenosť z Austráliou alebo celkovo zo života v zahraničí?Nechcem ísť hneď študovať ale pracovať,na výšku možno pôjdem neskôr.Ktoré vísa si teda vybrať?Napadlo ma Skilled Work Regional Visa 491,je tažké sa k nemu dostať?Ako to bude celé prebiehať a na aký čas to celé bude?Samozrejme chcem tam ostať na trvalo ale občianstvo mi dajú až po nejakých piatich rokoch.A mesto ma napadlo buď klasicky Sydney alebo Gold Coast ale asi skôr ten Gold Coast kedže je Sydney dosť drahé.Každopádne Anglitčinu dosť ovládam tam by nemal byť problém.Ďakujem za odpovede.

Zajímavá 0 před 24 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

A už jsi tam někdy byl? Problém je, že aby tě tam na práci chtěli, muselo by tvé povolání být na příslušném seznamu, plus mít kvalifikační předpoklady. Obecně si troufnu tvrdit, že nejseš-li schopen uživit se dobře v Evropě, Austrálie o tebe mít zájem nebude.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Zeptej se na Australském velvyslanectví, třeba tě tam ani nevpustí. Nevím jak dnes, ale jezdívalo se tam jen na pozvání. Nechtěli přijímat cizince.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj! Vybrať si správne vízum do Austrálie môže byť niekedy komplikované, pretože existuje veľa rôznych druhov.

Skilled Work Regional (Provisional) Visa (Subclass 491) je možnosť pre ľudí, ktorí chcú žiť a pracovať v určených regionálnych oblastiach Austrálie na dobu 5 rokov. Kvalifikovať sa na toto vízum môže byť náročné. Musíš získať pozvanie na podanie žiadosti, ktoré môže byť vydané štátnou alebo teritoriálnou vládou, alebo upraviť príbuzného, ktorý už žije v Austrálii. Musíš tiež preukázať, že máš zručnosti a kvalifikáciu, ktorá je požadovaná v Austrálii, a získať minimálne 65 bodov na Austrálský hodnotiaci test zručností.

Ak chceš ísť do Austrálie pracovať a nechceš sa zaviazať na špecifický regionálny región alebo pracovisko, možno budeš chcieť zvážiť Working Holiday Visa (Subclass 417) alebo Work and Holiday Visa (Subclass 462), ktoré ti umožnia pracovať kdekoľvek v Austrálii na dobu 1 až 2 rokov. Tieto víza sú obmedzené na ľudí vo veku od 18 do 30 rokov (alebo do 35 rokov pre občanov niektorých krajín).

Čo sa týka miesta pre pobyt, Sydney je skutočne dosť drahé, ale tiež ponúka veľa príležitostí pre prácu a spoločenský život. Gold Coast je menšie mesto, ale je obľúbené medzi turistami, takže tam môže byť veľa práce v cestovnom ruchu.

Pre pobyt a prácu v Austrálii nepotrebujete dokonalú angličtinu, ale je dôležité, aby ste sa vedeli dorozumieť. Ak máte určitý dialekt alebo akcent, možno budete musieť trochu pracovať na svojej výslovnosti, aby ste boli pre ostatných ľahko pochopiteľní.

Na získanie austrálskeho občianstva budete musieť žiť v Austrálii na trvalý pobyt najmenej 4 roky a spĺňať niektoré ďalšie požiadavky.

Dúfam, že toto vám pomohlo! Rada by som vám pripomenula, že je dôležité poradiť sa s odborníkom na imigráciu alebo právnikom predtým, ako začnete proces získavania víza.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování