mosoj

Vidí oko, nebo mozek ?

Nejlepší odpověď
annas

.

Vím, že „píšeme“ mozkem, proto předpokládám, že mozkem rovněž „vidíme“.

„Všichni jsme si zvykli na představu, že naše oči jsou okny otevřenými do světa. Věda nám však ukazuje, že nevidíme svýma očima. Aby se mohlo "vidění“ uskutečnit, musí miliony nervových buněk, které se v očích nacházejí, vyslat, jako po kabelu, sdělení do mozku.

Světelné svazky (fotony) putující od předmětu do oka procházejí čočkou, která se nalézá v přední části oka, tam se lomí a obráceně dopadají na sítnici, jež se nachází v zadní části oka. Po jistém počtu chemických operací probíhajícíh na tyčinkách a čípcích sítnice se tento obraz mění v elektrický impuls.

Všechna fakta vedou k jednomu a témuž závěru. Po celý život jsme si vždy mysleli, že svět existuje mimo nás. On je však uvnitř nás. Přestože věříme, že se svět rozprostírá vně nás, svět je pouze jednou částí našeho mozku"

atd.

To, co před námi stojí v dokonalé podobě, a to, co naše oči vidí, není „svět“. Jsou to pouze jeho obrazy, nápodoby, projekce, jejichž vztah se skutečným světem je otevřen diskuzi. „ – Hoimar von Ditfurth“-

z knihy Black Book od Ivomira

http://www.ener­giezivota.com/co-za-cim-je/440-jsou-to-nase-oci-jimiz-skutecne-vidime

Další odpovědi
johana 56

"Jak funguje lidské vidění

Lidské oko funguje jako vstupní senzor, zachytí obraz na světločivné buňky sítnice, převede jej do kódu nervových vzruchů a ty putují do zrakového centra v mozkové kůře. Nervové buňky pak podrobí signál velice důkladné analýze. Hodnotí kontrast, linie a také pohyb obrazu po sítnici. Analýza má svůj přesný řád a nervové buňky při ní plní zcela specifické úkony. "

http://zivotni-energie.cz/mozek-jako-nastroj-lidskeho-videni-jak-vidime-svet-kolem-nas.html

Dochy

Oko vidí, ale neví co vidí. Mozek nevidí, ale ví co oko vidí.

Kelt

Oko ve zdravém živém tvoru se dívá něco, ale mozek mu vyhodnotí, jak na to reagovat. Otec i syn batole se mohou dívat na nahou maminku, ale každý ji vidí jinak.

Cenobita

Ne nadarmo je oko přímo napojené na mozek očním nervem, tato soustava pak funguje jako celek.

gagaga

myslim, ze mozek " rekne " oku..na co ma koukat :)
To je jako s curanim..rekne nam to prvne mozek, nebo mocak ? :)
Ja pred lety cetla..ze i zvednuti ruky ridi mozek..

P.S. casto na Vas mosoji myslim, jestli jste se uz konecne z tech nemoci vyhrabal..
Snad me nezabijete, ze se tady na to ptam .
Moc zdravim, a drzte se..

  • iv-