Spartaboy

Viděli jste někdy knihu vyrobenou z konopí? A neměla třeba drsnější papír? V čem se lišila?

Daly by se z konopí vyrábět stejně jemné a krásné knihy nebo bysme se musely uskromnit? Kvůli deštným pralesům bysme se ale uskromnit měly nemyslíte?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Knihu jsem neviděl, ale s konopným papírem jsem na tiskařském učilišti do styku přišel. Papíry z rostlinných vláken jsou známy velmi dlouho, kromě konopného existují lněné, bavlněné, kopřivové, jutové, sisalové a určitě i další (mnoho jsem toho zapomněl, je to více než 40 let).

Další odpovědi
Reezo

Neviděl jsem nikdy knihu z konopí nebo jsem neměl tu informaci. Každopádně kdyby začali hořet takové knihy, tak by byli hasiči pěkně zhulený… :D