RyckeyBrosh

Ví někdo obvod kvádru??

.......

Nejlepší odpověď
Michal Kole

obvod, je pouze u obrazců nikoliv u těles, tam je objem a povrch

když si uděláš průmět tělesa tak ti vznikne obrazec a tam už obvod jde spočítat.

průmět kvádru je obdélník a obvod obdélníka je vzorec 2(a+b).

Vzorec vznikl tak, že obdélník má celkem 4 strany 2 keatší a 2 delší.

kratší stranu pojmenujeme a a delší b

máme a + b jenže to máme na druhé straně obdélníku ještě jednou, takže si to dáme do závorky a napíšeme před to dvojku a nemusíme to psát složitě, zdlouhavě, i když je to lépe pochopitlené jako a+b+a+b nebo (2*a) + (2*b)

Další odpovědi
honza19hk

obvod?? tím myslíš rozloženného kvádru na obdélníky. Pak ano ale u 3D objektů se zpravidla určuje obsah-objem a povrch pláště. Obvod se většinou určuje u rovinných obrazců.

jinak obvod se spočítá tak,že sečteš délky všech stran,stejně jako u čtverce nebo trojůhelníku.Jen těch stran tam je více.

anonym

Určitě ví. Když se nad tím zamyslíš, tak na to přijdeš taky. Představ si kvádr jako krabičku a zkus si ji rozložit.