jirka21kufr

Velmi pomalé nabíjení mobilu Prestigio Multiphone 4044 Duo…

Mám mobil Prestigio Multiphone 4044 a baterie se nabíjí velmi pomalu. Nabíjím například hodinu a baterie se nabije jen o 10%.. Nabití do 100% Trvá 15hodin.
Mám originál nabíječku i baterii o kapacitě 1500mAh. Nevíte jal zrychlit nabíjení, protože mám druhý mobil Aligator s4000 a ten má kapacitu baterie 1300mAh a na 100% se nabije za 2 hodiny

Odpovědi
mosoj

Nabíjení je tak ošetřeno mikroprocesorem mobilu. Je nastaveno na 1/10C což je považováno za nejšetrnější nabíjení vzhledem k baterii. Nic s tím neuděláš.

Běžně se ale používají nabíjecí proudy do 1C, tedy maximálně 1 hod nabíjení s tím, že se snižuje životnost aku baterie-

led

Najprv si preverte rýchlosť nabíjania pri vypnutom stave. Pri zapnutom mobile totiž môžu bežať buď v pozadí, alebo priamo niektoré programy, či wifi, bluetooth, ktoré odčerpávajú dodávanú energiu.
Ak sa nabíjanie vypnutého mobilu viditeľne zrýchli, skontroľujte si v mobile spustené programy a nežiaduce vypnite, prípadne, ale opatrne. odinštaľujte.

anonym

Jaký proud nabíječka dodává? Je to alespoň 1A? Pokud ne zkuste si takovou obstarat.
Doplňuji:
Je však možné že se jedná i o softwarovou chybu, ujistěte se že používáte nejnovější verzi systému Android dostupnou pro váš telefon …