quentos

Velké, nebo malé M?

Stařec s flaškou MAGISTRA (rozumí se onoho bylinného likéru) v ruce zkonstatuje, že tu nebudeme přece pít sami. (…) Rozlije MAGISTRA do čtyř panáků.
Osobně bych spíše napsal velké, ale nejsem si vůbec jist – co když to bude stejný případ jako „pít plzeň“?
Doplňuji:
má první „pracovní“ verze je přesně shodná s Miroslavovou, uvažoval jsem stejně – ale třeba mě někdo vyvede z omylu…

Nejlepší odpověď
kropitko

Napsala bych velké M. Kdybych pila magistra s malým,tak nevím,co bych to vlastně pila…(to mi smažou,to je jasný)
Doplňuji:
Zaj-po,dobře Vy…já Vás podezřívala,že nevíte kdy napsat velké a kdy malé…

Další odpovědi
annas

Pokud chci napsat velké písmeno musí být uvedeno – s flaškou likéru Magister, Rozlije likér Magister.
Pokud není uveden přesný název, značka, píše se podle pravidel malé m. Bereme jako jméno obecné. Stejně jak jste uvedl pít plzeň x pít pivo (značky) Plzeň.

Miroslavst

Možná bych napsal první velké a druhé malé. s flaškou (název čeho) Magistra a poté již jen rozlévá magistra jako tu plzeň.
Ale čeština je zrádná a člověk nikdy neví.

anonym

DOBRÝ DEN PANE GUENTOSI.JE TO VELKÉ -M.
A TAKÉ JSTE MI UDĚLAL
CELKEM RADOST O VYSVĚTLENÍ BOŽÍ LÁSKY.
ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO

Zdroj: ZNALOSTI