Věděl by někdo

Na základě jaké báje,popisující jev,který každý zná,vznikla pohádka o Červené Karkulce?
V různých mutacích po celé planetě.
Doplňuji:
Věřte,nevěřte,jde,šlo o zatmění Slunce.Vlk sežral babičku,pak mu,tuším myslivec, rozpáral pupek a zdravá,čilá babka je na světě.A bude tu cca 5 miliard let.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na uvedené stránky. Třeba Vám některé informace doplní. Prohlédla jsem několik stránek, ale na žádné z nich není odpověď na všechny Vaše dotazy. Ale dověděla jsem se, že pohádka má orientální původ a že existuje 17 verzí Karkulek. Nejdrastičtější jsou prý pohádky portugalská a francouzská.
Zřejmě nezbývá než hledat a najít zlomky informací a spojit si je v celek.
Zajímavá otázka – jako většina Vašich.

V uvedeném zdroj je příběh také vykládán jako odraz slunečního mýtu. Červená čepička v tomto případě reprezentuje jasné slunce, které je pozřeno temnou nocí (vlk) které znovu neporušené další den vychází (z vlkova břicha).
Znáte zřejmě jinou interpretaci. Podle Vaší verze bych ji vyložila tak, že zářící slunce (červená barva) se schovává za temné mraky (vlk – zlo, sežere babičku) a pak se znova rozjasní, objeví se Karkulka, myslivec a babička, když se dostane z břicha vlka ven. Nastává opět nový den, zlo je překonáno. Asociace.

http://www.blis­ty.cz/art/21376­.html

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cer­ven%C3%A1_kar­kulka

Další odpovědi
HOMER

Hmm,tak tahle otázka mně takříkajíc probudila ze spánku a donutila mě zapojit mozek.Výsledkem je,že jsem dospěl k názoru že bába přece není slunce,ale jen bába která se na moment ztratila v břiše vlka,zlý vlk se utopil,ale náš kamarád měsíc přece vesele zatemňuje slunce dál…