Avatar uživatele
zjentek

Ve čtečce karet jsem vejpůl přelomil 4GB Micro SDHC kartu a jakým způsobem se teď dostanu ke svým datům na ní?

Ani si nechci připustit, že způsob neexistuje, děkuji.

Pro zajímavost: Nijak jsem netlačil, při vsunutí do čtečky prostě praskla, takže taková situace se zřejmě může stát každému, i vám.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2081 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Pokiaľ sa neprelomil čip, ktorý je vnútri tej umelej hmoty a nepoškodili kontakty, je pri troche šťastia, možnosť z nej vytiahnúť data. Ale nepoužite SD zásuvku v počítači, je hlboká, ale usb čítačku, ktorá zakrýva len samotné kontakty a telo karty je vonku.
ilustračné obrázky usb čítačky:
https://i.apple­king.sk/17201-thickbox_defau­lt/6v1-hlinikovy-hub-rozbocovac-z-usb-c-thunderbolt-3-na-4k-hdmi-2-usb-30-citacka-sd-tf-kariet-usb-c-pre-macbook-imac-cierny.jpg
http://www.fo­cus.sk/conten­t/images/thum­bs/0001310_gem­bird-kompaktna-usb-3-0-citacka-sdmicrosd-kariet-1097.jpeg
Po použití SD kartu znehodnoťťte a vyhoďte…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To musela být pár let stará karta. Asi spáchala haka-sd-kiri.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Obrať se na profesionály – firmy které provádějí záchranu dat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Found: Byla hodně stará, vždyť píšu- 4GB! ;)

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pre neveriacich, tento spôsob som už viackrát použila a s úspechom.

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Led, přesně! Jedná její půlha (ta co nečouhá) je v tý card reader a na druhou půlku se koukám v dlani a v místě zlomu je něco hodně lesklýho, háže to prasátka a je tam odraz jako v zrcadle, takže, je čip ok? Reader tu druhou půlku nepřečte. Jaké mám naděje na data? Procenta…

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tá lesklá časť je čip a musí byť v časti s kontaktami, v opačnom prípade je vhodná na ekologické vyhodenie do smetí.

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud to lesklýjakobykovový máš v té půlce bez kontaktů, tak Tvé šance jsou hluboko pod 1%. Pokud to lesklýjakobykovový je napůl, pak Tvé šance jsou rovny 0.

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo, to lesklý kovový je napůl. No, aspoň mě to naučí dělat si kopie na jiných úložištích. Kartu jsem vyhodil, dík všem.

před 2081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek