zjentek

Ve čtečce karet jsem vejpůl přelomil 4GB Micro SDHC kartu a jakým způsobem se teď dostanu ke svým datům na ní?

Ani si nechci připustit, že způsob neexistuje, děkuji.

Pro zajímavost: Nijak jsem netlačil, při vsunutí do čtečky prostě praskla, takže taková situace se zřejmě může stát každému, i vám.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sa neprelomil čip, ktorý je vnútri tej umelej hmoty a nepoškodili kontakty, je pri troche šťastia, možnosť z nej vytiahnúť data. Ale nepoužite SD zásuvku v počítači, je hlboká, ale usb čítačku, ktorá zakrýva len samotné kontakty a telo karty je vonku.
ilustračné obrázky usb čítačky:
https://i.apple­king.sk/17201-thickbox_defau­lt/6v1-hlinikovy-hub-rozbocovac-z-usb-c-thunderbolt-3-na-4k-hdmi-2-usb-30-citacka-sd-tf-kariet-usb-c-pre-macbook-imac-cierny.jpg
http://www.fo­cus.sk/conten­t/images/thum­bs/0001310_gem­bird-kompaktna-usb-3-0-citacka-sdmicrosd-kariet-1097.jpeg
Po použití SD kartu znehodnoťťte a vyhoďte…

Další odpovědi
anonym

To musela být pár let stará karta. Asi spáchala haka-sd-kiri.

Arne1

Obrať se na profesionály – firmy které provádějí záchranu dat

zjentek

Found: Byla hodně stará, vždyť píšu- 4GB! ;)

led

Pre neveriacich, tento spôsob som už viackrát použila a s úspechom.

zjentek

Led, přesně! Jedná její půlha (ta co nečouhá) je v tý card reader a na druhou půlku se koukám v dlani a v místě zlomu je něco hodně lesklýho, háže to prasátka a je tam odraz jako v zrcadle, takže, je čip ok? Reader tu druhou půlku nepřečte. Jaké mám naděje na data? Procenta…

led

Tá lesklá časť je čip a musí byť v časti s kontaktami, v opačnom prípade je vhodná na ekologické vyhodenie do smetí.

Dochy

Pokud to lesklýjakobykovový máš v té půlce bez kontaktů, tak Tvé šance jsou hluboko pod 1%. Pokud to lesklýjakobykovový je napůl, pak Tvé šance jsou rovny 0.

zjentek

Jo, to lesklý kovový je napůl. No, aspoň mě to naučí dělat si kopie na jiných úložištích. Kartu jsem vyhodil, dík všem.