Jikra

Vážení, víte co je to „pumlíč“, a nebo čemu se tak říká?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Nářečně : míč, balón.
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/puml%C3%AD%C4%8D

Další odpovědi
MK44

U nás se tak říkalo míči na hraní pro malé děti. Býval dutý, bez možnosti přifouknutí, barevný a často s puntíky. To slovo používali lidi vychovaní za první republiky. Průměr tak asi deset patnáct cm, menší byl míček, větší pak balón. Ale jak to měli pojmenováno u sousedů se už nepamatuju. 🙂

anonym

´Nekvalitní´ balon, míč – např. ´hadrák´.

Mirdas

Jak říkají předchůdci, míč, balón.
Navíc se takto hanlivě označovali otylí lidé, „díky“ své nadváze špatně chodící, takže vizuálně se spíše valící.

lota

Ne, nevím, resp. nevěděla jsem.