ondraskovy

Vadné láhve ?

Stáhl se alkohol z pultů což se dá ještě pochopit, neboť policie chce zjistit zdroj a ten zdroj vyhubit. Ale co se děje s tím odloženým alkoholem v obchodech ? Ten se kontroluje nebo je jen schovaný z regálů a čeká pak zase na prodej ?

Proč stát neudělá něco jako testy ke každé flašce alkoholu ? Třeba něco jako těhotenský test ?? Otevřete flašku namočíte počkáte 5 minut a zda vše bude ok, můžete se pustit do pití ? To je tak složitý problém ?

Doplňuji:
mosoj asi tak : takže vůbec nechápů tuhle odstávku :/ zase se otevře prodej a půlka lidí se otráví …

Nejlepší odpověď
anonym

Když se zabaví „značkové zboží“ u Vietnamců, tak se zlikviduje, nesmí se opoužít ani na charitu. Představuji si to tak nějak, že dojde k likvidaci převážného množství dotyčného alkoholu, protože si nedovedu představit, že by nějaké pustili zpět do oběhu a nějaké ne. Jak se to bude v praxi řešit to netuší zatím asi nikdo. A jak to bude s odškodněním obchodníků a prodejců, to už vůbec ne.

Další odpovědi
mosoj

Tak to jsem zvědavý jak a kdo to provede u 20 000 000 l­ahví !!!

Papírky na to žádné nejsou. Stoprocentně se to dělá plynovým chromatografem. Přenosné mají jen záchranné složky a kriminalisti.
Doplňuji:
Nevím jak je to s evidencí stažených lahví, ale kdo zaručí že si prodejce nějaké neulil mimo sklad. Prostě bezprecedentní situace pro náš stát.

anonym

Nač se po 2 dnech ptáš na totéž, co už tu bylo diskutováno? viz odkazy:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-s-alkoholickymi-napoji
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-rozhodne-ze-se-pozastaveny-alkohol-muze-dat-zpet-do-prodeje

ad Bohemica – chybný závěr, nezávadné značky, od nezávadných výrobců, producentů a distributorů, se normálně vrátí do prodejní sítě po odvolání prohibice (údajně cca do týdne).
Pozastavení prodeje je jen do dohledání a zablokování zdroje toxického metanolu a zamezení dalšího prodeje pouze ze závadných kanálů alkoholové mafie.
Přece nebudou s vaničkou vylévat i dítě a zabíjet slepici se zlatými vejci, coby největšího zdroje spotřebních daní do státního rozpočtu.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2784­73-na-otravu-metanolem-se-umira-hlavne-v-indii-evropskym-rekordmanem-je-estonsko.html

beer

„Podle zatím tajného plánu krizového štábu a ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) budou muset obchodníci a restauratéři doložit jeho původ: ke každé lahvi ukážou fakturu.“
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/pro­hibice-v-cesku-do-prodeje-novy-alkohol-f1n-/domaci.aspx?c=A120918­_221804_domaci_ert

mosoj

Podle mně není jiná cesta než ten alkohol zničit !!!
Jenom vláda se to bojí říct. No uvídíme jak nás" ochrání" evropský parlament !