Vadí vodníkům povodně, nebo naopak?

Nejlepší odpověď
annas

Vodník přece rozbíjel hráze, způsoboval povodně, měl radost, že ubližoval lidem. Později lákal dívky na pentličky, stáhl je do své říše a vzal si ij za ženu. Erbenův Vodník …

Jenže co bylo, už dávno není.

Už se zklidnil, hráze neničí, povodně neovlivňuje, bohužel, ty vodníkovi zničí či znečistí bahnem obydlí, takže pak je musí dávat do pořádku, nebo využije proudu vody, pluje s ní a najde si nové místo. Začíná znova, poznává svět …

Další odpovědi
Shoehardt

Vadí, protože jim to strhává šňůry, když suší prádlo.

autacek

Je to i pro ně loterie, závislá na tom kde bydlí. Jedni mají dušičkové žně, druzí převrácený hrníčky a bordel v obýváku.

Kelt

Tak jako je pracovník rád, když dostane k výplatě ještě prémie, jsou pro vodníka takovými prémiemi právě povodně. To je na lidech a vodnících společné, čím více, tím lépe. On ale lidi topí a škodí jim. A někteří lidé to dělají také.