iTRAS

Vadí notebooku přímé letní slunce, nepoškodí se?

Nejlepší odpověď
klikihak

Větsina notebooků = plast. Vadí plastu slunce? Ano vadí v nejmenším uv záření které mění barvu (vyšusuje). Dále zahřívání. Čím menší teplota tím lepší pro všechny komponenty NTB (samozřejmě v rozumné míře). Vyšší teplota vede ke kratší životnosti komponentů.

Další odpovědi
beer

Občasné použití na slunci mu příliš neškodí, spíše zahřívání sluncem.
Nepoškodí se, ale díky zvýšené teplotě sám může vypnout.

dědapetr

V manuálu je napsáno nevystavovat přímému slunečnímu záření a vyvarovat se zvýšeným teplotám.

anonym

Vypíná se,mohu povrdit.Teď zalízáme „oba“ pod slunečník,je nám tam fajn.Jinak si myslím,že přímé slunce vadí.Jsem velmi opatrná na tyhle věci.Mně by vadilo i vyšisování barvy.

mosoj

S teplotou si notebook poradí. Barva také není úplně to nejpodstatnější. Největší nebezpečí je že vlivem UV záření plasty křehnou ( přestávají být pružné) a tak hrozí nebezpečí prasknutí pouzdra. Na displej předpokládám že přímé slunce nepouštíte. To by toho asi moc vidět nebylo.