Avatar uživatele
Anizbor

V panelovém domě štěká pes několik hodin v noci.

V panelovém domě někdy štěká pes v noci,asi od tmy do 2 do rána,ovšem soustavně.Majitele nejsou vždy doma.Mám pejsky ráda,ale myslím si,že by pejsek štěně(několika měsíční)nemělo být v noci bez dozoru.
Přes den sice štěkají někdy jiní,ale neruší noční klid a hlavně, neštěkají tak zoufalé,jak ten v noci.Co dělat,aby člověk neporušil sousedské vztahy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2499 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Pokud není možná dohoda s majitelem zvířete aby štěkání zamezil, můžeš se obrátit se stížností na obecní úřad, případně hygienu, nebo i veterinární správu:
http://hobby.idnes.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ty je neporušuješ, porušuje soused. Nezbývá než si promluvit se sousedy, případně volat MP, opakovaně, že jste se to snažila řešit. Pokud nebude náprava tak zbývá přestupkové řízení, dát je na přestupkovou za porušování nočního klidu.
-
Nezávidím ti, naštěstí tohle mám za sebou a klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zkuste to řešit s člověkem, který se stará o dům ( domovní důvěrník, společenství vlastníků apod. ). Samozřejmě i obyvatelé domu se psem musí dodržovat noční klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to presne tak, šteňaťu je smutno, tak volá, aby niekto prišiel.
Treba upozorniť suseda na daný problém, aby zabezpečil, aby pes v noci sústavne neštekal. To, že občas zaštekne, ak sa na spoločnej chodbe niekto cudzí (nie obyvateľ poschodia) zjaví, tomu nie je možné bez sústavnej výchovy zabránil.
Majiteľ psa svojim konaním porušuje nielen nočný kľud, ale aj zasahuje do osobného života a súkromia spolunájomníkov, čím narúša spolunažívanie, čo môže byť dôvodom na jeho nútené vysťahovanie z domu, v zmysle domového poriadku a zákona o obmedzovaní ľudskej slobody (na Slovensku, ale myslím, že to platí obdobne aj v ČR).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Sousedovi doporučit, aby pejsek mněl puštěné potichoučku v pelíéšku pod madrací staré radio, nebo budíka tikot stojku je pro něj uklidňujíci.Že není opuštěn.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada