Anizbor

V panelovém domě štěká pes několik hodin v noci.

V panelovém domě někdy štěká pes v noci,asi od tmy do 2 do rána,ovšem soustavně.Majitele nejsou vždy doma.Mám pejsky ráda,ale myslím si,že by pejsek štěně(několika měsíční)nemělo být v noci bez dozoru.
Přes den sice štěkají někdy jiní,ale neruší noční klid a hlavně, neštěkají tak zoufalé,jak ten v noci.Co dělat,aby člověk neporušil sousedské vztahy?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud není možná dohoda s majitelem zvířete aby štěkání zamezil, můžeš se obrátit se stížností na obecní úřad, případně hygienu, nebo i veterinární správu:
http://hobby.id­nes.cz/co-lze-delat-s-obtezujicim-stekanim-psa-od-sousedu-fse-/hobby-mazlicci.aspx?c=A110131­_114643_hobby-mazlicci_mce

Další odpovědi
anonym

Ty je neporušuješ, porušuje soused. Nezbývá než si promluvit se sousedy, případně volat MP, opakovaně, že jste se to snažila řešit. Pokud nebude náprava tak zbývá přestupkové řízení, dát je na přestupkovou za porušování nočního klidu.
-
Nezávidím ti, naštěstí tohle mám za sebou a klid.

marci1

Zkuste to řešit s člověkem, který se stará o dům ( domovní důvěrník, společenství vlastníků apod. ). Samozřejmě i obyvatelé domu se psem musí dodržovat noční klid.

led

Je to presne tak, šteňaťu je smutno, tak volá, aby niekto prišiel.
Treba upozorniť suseda na daný problém, aby zabezpečil, aby pes v noci sústavne neštekal. To, že občas zaštekne, ak sa na spoločnej chodbe niekto cudzí (nie obyvateľ poschodia) zjaví, tomu nie je možné bez sústavnej výchovy zabránil.
Majiteľ psa svojim konaním porušuje nielen nočný kľud, ale aj zasahuje do osobného života a súkromia spolunájomníkov, čím narúša spolunažívanie, čo môže byť dôvodom na jeho nútené vysťahovanie z domu, v zmysle domového poriadku a zákona o obmedzovaní ľudskej slobody (na Slovensku, ale myslím, že to platí obdobne aj v ČR).

elektrikář

Sousedovi doporučit, aby pejsek mněl puštěné potichoučku v pelíéšku pod madrací staré radio, nebo budíka tikot stojku je pro něj uklidňujíci.Že není opuštěn.