Katrous

v nové televizi nejdou nastavit kanály

Dobrý den,dnes jsme koupily led televizi samsung.Prodavač nám řekl že to má zabudovaný settopbox ale když jsme připojili anténu ladili tak nic zkoušeli jsme vše.Nakonec jsme připojili antenu radši zpatky na starou tv přes normal settopbox a antena šla,pak jsme sttopbox přopojili k nové taky šla jenže rodiče nechcou k tomu settopbox.Nevíte jak tento problém vyřešit? děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Máme taky doma Samsung a to co říká Bedy tak to není pravda! Je úplně suprovská! Ovládaní buď pomocí dálky, mobilu, tabletu nebo přes internet. Divím se Bedy že nechceš od dotazující log z Hijackthis =D

Ale co se týče toho DVB-T tak tam musíte mít nastavené typ antény na digitál. Po prvním spuštění je tam analog a to nejde. Popř. na dálce najdete tlačítko Source → TV, popř. DVB-T (my tam máte i Satelit, Kabel, Internet, DVB-T, HDMI 1 – 3, USB 1 – 3) a pomocí tlačítka Channel List se jukněte zdali tam máte nějaké programy, a pokud ano tak si ho zvolte a pak dejte tlačítko Info a v televizi vpravo dole máte takový radar signálu, a pokud je ručka na červené tak nemáte signál – zkuste si nařídit anténu.

Další odpovědi
cochee

Snad bychom věděli, jak problém vyřešit, kdybychom se dověděli model TV a ne jen „samsung.“ A otázka nejdůležitější: četli jste návod k použití TV?

Bedy

Dobré by bylo vědět konkrétní model.
Osobně si myslím, že to bude závada (u Samsungu nic neobvyklého – hrozná to značka jest) a nebo musíte přepnout mód z Analogu na DVB-T (digitál).
Co vím tak u Panasoniců je na ovladači (a i na televizi samotné) tlačítko TV, které přepíná mezi analogem a DVB-T. Zkuste se tam na to podívat, věřím, že něco takového bude i u jiných značek včetně Samsungu. Doporučím mrknout do návodu.

A nebo televizi reklamujte a kupte si jinou – dobré zkušenosti mám se značkou Panasonic. Můžu doporučit.