panenka

Co udělat když zrní TV a nejde zvuk jen obraz

Dobrý večer děti dostaly do pokoje od sestry televizi.Když jsem jí zapla tak programy jdou obraz pěkný jen to zrní a nejde u některých programů zvuk.Mám doma kábelovku takže asi anténou to nebude.můžete mě poradit co udělat jak se toho zrnění zbavit a mět pěkný zvuk?moc děkuji
Doplňuji:
Ona je naladěná obraz mám pěkný jen ten zvuk blbne.zkoušela jsem to přes nastavení,jemné ladění,ruční ladění zkrátka vše a furt to zrní

Odpovědi
Michal Kole

Musí se naladit.

Sestra měla asi jinou kabelovku a některé programy byli na jiných frekvencích.

Taky může být problém ve špatně zvolé obrazové nebo zvukové normě.

Viz technické specifikace televizoru jaké normy podporuje.

jmhad

pokud je naladěna,tak dvě věci – překontrolovat připojení,tedy kabel – třeba jinou televizí,on může být i špatný kontakt jednoho vodiče,zpravidla toho,co dělá obal /stínění/.Pokud je vše dobré,pak se podívat,jak je naladěná norma – jsou dvě,tak to zkusit přepnout na tu druhou

Kubas789

Zkus přepnout normu zvuku D/K nebo někde se kvuli rušení používá B/G