Avatar uživatele
JiriB.

V mé pračce se netočí buben, ale řemen není spadlý a motor běží. Je možnost opravit ji doma popř. servis do domu?

Dobrý den, mam pračku whirpool a mám ten problém, že se mi netoci buben, ale motor jede. voda taky teče a program nabýhá. Koukal jsem se na klínový řemen a ten je v pořádku, ale při otočením kola který vede řemen se buben netočí. Je nějaký způsob jak to opravit doma, abych to nemusel vozit zbytečně někam do servisu? Předem děkuji za odpověď. Jiří

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3752 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
isteron

Ak vylúčime zadreté ložisko, zrejme bude uvoľnené remenicové koleso od bubna a točí sa naprázdno.
Doplňuji:
Alebo príliš voľný remeň.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Jestli je možné zevnitř otáčet bubnem, tak je vadná řemenice.
Zřejmě došlo k uvolnění zajištění středového šroubu, ten se povolil a následně se poškodil otvor v řemenici, takže se protáčí na hřídeli. Řemenice jsou k dostání, opravu je možné udělat doma.
Jestli není možné otáčet bubnem, tak je utržený od kříže. To bys nejspíš doma neopravil. Nechci ale malovat čerta ne zeď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kablik

neblázni, velký spotřebiče se nikam nevozí, opravář přijíždí automaticky na místo činu, jen musíš dbát aby servis byl co nejblíž nebot si nechávají proplatit kylometrovné, čili co nejkratší cesta…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Taky jsem měl Whirpoolku a ten samý problém.Byla utržená hřídel od bubnu.Sháněl jsem náhradní díly u výrobce,po servisech po prodejnách náhr.dílů i na internetu-strávil s tím asi týden a všude mi říkali,že se náhradní díly vyrábějí pouze 10.let.A to ta moje měla přesně.Takže záleží,jak jí máš starou…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
maxipes

jak se tu již psalo, prasklou hadici pod baterií, pokud teče, nemá moc cenu lepit, lepší je ji stáhnout páskou plastovou, ideálně ocelovou, jako jsou tyto hadicové: http://www.acom­ponents.cz/Ha­dicove-a-trubkove-spony/Hadicove-spony/ přes nějaký plast pořádně utáhnout, dobře podložit, a vše bude tak jak má. Pokud ale teče v závitu, bude třeba vyměnit…

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek