Fandoslav

V lednu jsem nepodal „růžové prohlášení“, tím pádem se mně za leden strhla plná mzda, mohu ji dostat zpět?

V lednu jsem nestihl podat růžové prohlášení, takze výplatu za leden jsem nejspíš obdržel zdaněnou, mohu tu “sraženou” daň dostat zpět? Nebo jsem o ni definitivně přišel?

Odpovědi
autacek

Jo kámo, to si budeš muset rok počkat. Ale zase tě může hřát, že v rámci každoroční hry s čísly bude o tuto sumu v rozpočtu virtuálně menší řacha.

Dochy

Při ročním zúčtování daní…

Pepa25

Vaše záloha na dani byla za uvedený měsíc max. o 2070 Kč vyšší (záleží na hrubé mzdě, při minimální mzdě 14600 je záloha na daň jen 870 Kč).
Přeplatek dostanete zpět za ork v rámci zúčtování roku 2020.