Avatar uživatele
Bezradná

V kolika letech jste odešli z rodného domu a jak jste to oznámili rodičům?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3693 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ještě mně nebylo 14 let a šel jsem na vojenskou školu. Nikomu jsem nic neříkal ani se mně nikdo neptal. Pobyt na vojenské škole znamenal být 350 km od domova a domů jezdit dvakrát ročně. Jednou na vánoční prázdniny cca 9 dní a po druhé na letní prázdniny cca 1,5 měsíce.
Doplňuji:
Vydržel jsem tam dva roky. pak jsem se vrátil na jeden rok domů dodělat maturitu a po roce opět hajdy do světa a na dva roky vojenské služby.
Po vojně jsem byl již ženatý a měl jsem vlastní domov se ženou se kterou jsem dodnes. Letos budu ženatý 49 let.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

První částečný odchod …jdu na vejšku v Českých Budějovicích, bydlet budu na koleji a po dalších pěti letech – našla jsem si práci v Praze a dostala jsem tam služební byt a bylo :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V necelých patnácti, odešel jsem na školu, domů jezdil jednou za týden, nebo za 14 dní, a už jsem se vlastně do rodného domu nevrátil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Až cca 2 roky po svatbě, poněvadž jsme dostali byt a bylo mně 27. Všichni jsme byli rádi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V době své brzké dospělosti a doporučuji to všem. Jinak se člověk nenaučí zodpovědnosti, samostatnosti, prostě se o sebe postarat. Třeba v USA je úplně běžné, že se člověk osamostatní co nejdříve. U nás stále fungují „mama hotely“. Mladí lidé nedokáží sami nic vyřídit, nakoupit, opravit, prostě doma u rodičů je vše hotové, vyřízené. Pokud mohu doporučit,Vy mladí, udělejte to co nejdříve ( pokud máte možnost ). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek