Bezradná

V kolika letech jste odešli z rodného domu a jak jste to oznámili rodičům?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ještě mně nebylo 14 let a šel jsem na vojenskou školu. Nikomu jsem nic neříkal ani se mně nikdo neptal. Pobyt na vojenské škole znamenal být 350 km od domova a domů jezdit dvakrát ročně. Jednou na vánoční prázdniny cca 9 dní a po druhé na letní prázdniny cca 1,5 měsíce.
Doplňuji:
Vydržel jsem tam dva roky. pak jsem se vrátil na jeden rok domů dodělat maturitu a po roce opět hajdy do světa a na dva roky vojenské služby.
Po vojně jsem byl již ženatý a měl jsem vlastní domov se ženou se kterou jsem dodnes. Letos budu ženatý 49 let.

Další odpovědi
Lucijej

První částečný odchod …jdu na vejšku v Českých Budějovicích, bydlet budu na koleji a po dalších pěti letech – našla jsem si práci v Praze a dostala jsem tam služební byt a bylo :o)

Drap

V necelých patnácti, odešel jsem na školu, domů jezdil jednou za týden, nebo za 14 dní, a už jsem se vlastně do rodného domu nevrátil.

www

Až cca 2 roky po svatbě, poněvadž jsme dostali byt a bylo mně 27. Všichni jsme byli rádi.

marci1

V době své brzké dospělosti a doporučuji to všem. Jinak se člověk nenaučí zodpovědnosti, samostatnosti, prostě se o sebe postarat. Třeba v USA je úplně běžné, že se člověk osamostatní co nejdříve. U nás stále fungují „mama hotely“. Mladí lidé nedokáží sami nic vyřídit, nakoupit, opravit, prostě doma u rodičů je vše hotové, vyřízené. Pokud mohu doporučit,Vy mladí, udělejte to co nejdříve ( pokud máte možnost ). 🙂