jirka F

V jakých případech můžu eventuálně dostat otravu krve?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Otrava krve je odborně sepse. Jde o reakci organismu na infekci. Nejčastější zdroje v praxi jsou v dnešní době centrální žilní katétr (laicky zavedený vstup do žíly), další chirurgické příčiny (rány vč. operačních a implantáty) a pneumonie (zápal plic).

Zdroj: https://www.a­kutne.cz/res/pu­blikace/p-e-o-pacienta-v-sepsi-kavalcov-j.pdf

Další odpovědi
elkon

Třeba při škrábnutí od rezavého plechu, nebo hřebíku. Nebo od zkaženého jídla.

Drap

V takových případech, kdy se ti do těla dostane nějaká infekce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.