metro

V jakém rozmezí se obvykle pohybuje koncentrace kyseliny chlorovodíkové v žaludečních šťávách zdravých lidí?

Odpovědi
Kepler

Z jiného zdroje vím, že obvyklé pH žaludečních šťáv je 1 až 2, což by odpovídalo koncentraci HCL 1% a míň. Nerozežere nic, ani žaludek, natož asfalt – blbost na entou. Asfalt nerozežere ani koncentrovaná kyselina.

Edison

Všici tu píšou o kyselosti. Kyselost a koncentrace jsou dva různé pojmy. Na WiKi zase píšou pH 1 – 2.

mosoj

Podle zdrojů je koncentrace HCL v žaludku 0,5mmol/l, což je 0,9% kyselina HCl.

orwell

Optimální hodnota pH je 1,8 až 3,5. Více informací viz https://www.wi­kiskripta.eu/w/%C5%BDa­lude%C4%8Dn%C3­%AD_%C5%A1%C5%A5%C3%A1va

df

Někde jsem četl, že prý je ta šťáva tak kyselá, že by rozežrala asfalt.