dust8

V jaké poloze mají být přesně antény routeru pro co nejdelší a nejkvalitnější přenos wifi signálu?

Doplňuji: Ano domácí wifina se dvěma anténami. Díky cochee. Ještě někdo o tom něco ví?

Nejlepší odpověď
cochee

Předpokládám, že mluvíš o domácí wifině s dvěmi nebo více prutovými anténkami. Tedy každopádně různoběžně, nebo spíše mimoběžně (různoběžná, mimoběžná přímka – pojmy z geometrie). Možná ještě důležitější je umístění wifiny v prostoru – ideální by bylo uprostřed pokoje ve všech směrech, ale to si asi nemůže nikdo dovolit – tedy co nejdále od zdí, koutů, rohů.

Další odpovědi
zjentek

Já četl, že v takovým případě je dobrý mít jednu vertikal a druhou horizontálně. No, kdybych měl na routeru tři, tak ta třetí by byla asi „na koso“. (; (;

Hlada

Obecně se stejnou polarizací, kolmo na přijímač. Doporučuju nainstalovat do telefonu WiFi analyzátor a na místě vyzkoušet.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.