Zavi

problém s nabíjením baterie u lenova

ahoj, prosím vás, koupil jsem si lenovo, a v současné době se mi baterie notebooku nabíjí na 60% a nevím co mám udělat aby se mi nabíjela na 100%, nevíte prosím někdo co stím?

Nejlepší odpověď
klob1

Ahoj.pokud to máš jako já,tak se to dá změnit,je to proto,aby ti déle vydržela.Jestli máš Windows7,tak vlevo dole na liště je šipka,klikni,otevře se ti a tam je takové autíčko,klikni, pak se zobrazí něco jako hodiny,je tam kolo auto a sporťák. Dole pod tím je zobrazen klíč a baterie,tak tu baterii klikni a zobrazí se nastavení stavu nabití baterie,tam pak zaškrtni jestli 60% nebo 100% nabití..potvrď­..Pokud Lenovo používáš na jen na síť,tak baterku by jsi měl udržovat na 40%,ale mimo noťas a asi měsíčně to dobít na 40%..pokud požíváš více zdroj a méně baterii nech na 60%..pokud jedeš moc na baterii,tak těch 100% samozřejmě moc využití baterie se životnost krátí,,když méně vydrží déle.Já to dělám,když někam jedu tak 100% běžně 60% a ,když nic jsem doma třeba déle,tak jen udržuji 40%.tak sadn se ti to podaří.Pavel
Doplňuji:
Nebo ještě můžeš zkusit ji úplně vybít dokud sám noťas nevypne a nabít.někdy se tak kapacita naformátuje znovu.U nového jsem to udělat v začátku třikrát a už jedu dost dlouho a občas to udělám a je to stále v poho.Já to i dělám s mobilem a ten už jede 4 roky a to říkají,že po dvou letech se to sníží.

Další odpovědi
Bedy

Pokud používáte Lenovo enegry management – máte-li jej tedy nainstalovaný, tak jej spusťte a v nastavení přepněte na Nejlepší stav baterie. Já to mám taky tak nastavenéˇ, protože ntoebook mám neustále v síti a je zbytečné, aby se mi pořád dobíjel. Toto šetří životnost baterky.

cochee

A kdy sis to Lenovo koupil? Jestli je to tak cca dva roky nebo více, je to normální – baterie nevydrží tolik, co nová. Některé notebooky mají v BIOSu kalibraci baterie – pohledej a je-li tam, spusť. Pokud není, i tak se to dá řešit, přečti si článek v mém zdroji.
Doplňuji:
Ještě jsem našel návod v češtině v .pdf pro kalibraci Lenov (v BIOSu asi ta kalibrace není). http://www.mobile-energy.cz/edi­tor/image/eshop_pro­ducts_files/na­vod_kalibrace_le­novo_cz.pdf

Zdroj: http://www.net­tech.cz/clanky/32-Nizka-vydrz-baterie-v-notebooku%3F-Kalibrace.html?cs