Dochy

V čem spočívá „ochrana sluchu“ u sluchátek?

U některých sluchátek vidím vlastnost „ochrana sluchu“ nebo něco podobného. Viz např. http://sluchat­ka.heureka.cz/trust-sonin-kids-headphones/spe­cifikace/#sec­tion

Jde o něco sofistikovaného, nebo jen pitomá sluchátka, která výrobce nedokázal vyrobit s vyšší citlivostí (resp. účinností) tímto alespoň říká: Jsou tak slabá, že vám ani nezničí uši?

Odpovědi
EKSOT123

Nerozumím přesně otázce. Dělám v hlučném prostředí a i se sluchátky jsem měl zdravotní problémy. Musel jsem si sehnat sluchátka s vyšší ochranou, problémy přešly,ale hluk je více pištivý. Sluchátka s pasivní ochranou totiž nedokáží dobře tlumit zvuk vyšších frekvencí.
To by měla dokázat sluchátka s aktivní ochranou, přesnější informace asi lehko vygoogluješ. Tady dám jen výňatek info k jakýmsi hudebním sluchátkům: V mušlích sluchátek je integrovaný mikrofon, který snímá hluk pronikající do prostoru sluchátek. Tento hluk elektronicky převede do protifáze a přimíchá do hudebního signálu. Membrány reproduktorů sluchátek pak mimo hudby hrají i invertovaný hlukový signál. Takto vzniklé hlukové „protivlny“ se srazí s originálními hlukovými vlnami a vzájemně se vyruší. A zbude jen vlnění chtěného zvuku, tedy hudby.

aliendrone

viz „Popis produktu“ > https://www.czc­.cz/trust-sonin-kids-seda/169664/produkt

Dochy

Alien: Díky za snahu, ale tam jsem také byl. Kdo myslíš, že tam dal ten dotaz? 😉

aliendrone

Popis produktu:
Design sluchátek Trust Sonin Kids je stejně jako u většiny sluchátek výrobce Trust řešený tak, aby Vám co vyhovoval při dlouhodobém používání. Toho je dosaženo nastavitelným hlavovým mostem a měkkými náušníky. Samozřejmostí je vestavěný omezovač hlasitosti (bezpečné pro děti) nebo vestavěné ovládání hlasitosti na kabelu.

Samozřejmostí je vestavěný omezovač hlasitosti (bezpečné pro děti)
Samozřejmostí je vestavěný omezovač hlasitosti (bezpečné pro děti)

Pod pojmem vestavěný „cosi“ si představuji, že tam je „něco navíc“ (i kdyby to měl být jen nějký pitomý odpor nebo něco na ten způsob) Faktem ale je, že „představovat si“ můžu ledasco. ;) :)

Dochy

No ale to je zas docela důležité CO je to ono COSI. Odpor? To pak znamená, že pokud bude někdo chtít poslouchat něco co je nahráno s nižší úrovní hlasitosti, zkrátka to pořádně neuslyší. Něco aktivního? A co přesně to pak udělá s dynamikou zvuku…

aliendrone

Jo, to odpoví asi jen prodejce, pokud ne, tak výrobce. Copak nevíš, že Vánoce na krku? Prostě se mi někam zakutálela při úklidu křišťálová koule, no! ;) :D :D

Dochy

Tady je spousta lidí, pár dokonce i chytrých a znalých (min. podle §5 😉 ) tak snad můžu ještě chvilku doufat že třeba někdo bude vědět i tohle. Zatím to tedy dávám do kategorie marketingových krasožvástů…

Dochy

EKSOT: díky za příspěvek, ale tady nejde o ochranu do hlučného prostředí. Jde o „běžná“ audio sluchátka pro děti, u kterých je navíc uvedena „ochrana sluchu“ a předpokládám, že jde o ochranu před poškozením sluchu nadměrným hlukem právě ze sluchátek (poslech hlasité „hudby“)