nyjono

Užíváte datově neomezené tarify?

Už je nabízejí všichni aktuální operátoři.

Pro mně zatím zbytečné.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/o2-prispechalo-s-nabidkou-datove-neomezeneho-tarifu-haze-rukavici-t-mobilu-a-vodafonu-78750?dop-ab-variant=10&seq-no=1&source=hp

Odpovědi
Pepa25

Ne, mám objem dat omezený, ale dostatečně velký. Jsem stará škola (pravidlo netikety – šetřete zdroje, každý nemá takové připojení jako vy; resp. v dnešní době aktuálnější – nemám zálibu ve videech a vidohovorech …) Takže nevyužiju víc než 1 – 2 GB měsíčně.

dubraro

Používám, protože jsem to dostal v zaměstnání. Ve skutečnosti ale využiji jen nepatrnou část.

anonym

ale ony pořád nejsou neomezené … plnou rychlostí můžete stahovat jen prvních 50GB pak se vám rychlost sníží 🙂 sice ne tak drasticky jako to bývalo dřív, kdy se po vyčerpání FUP rychlost snížila na dial-up, což bylo naprosto nepoužitelné. Ale ten FUP 50GB tam prostě je a po něm dochází ke snížení rychlosti asi na 10 Mb/s (polovinu původního maxima)

Takže klasické domácí připojení má stále svůj význam, to bývá SKUTEČNĚ neomezené … a tohle možná mobilní operátoři ani nikdy umět nebudou.

A abych dal více než 1000Kč měsíčně za připojení které v důsledku toho ani nemohu použít jako plnohodnotnou náhradu domácí přípojky, to fakt ne …

anonym

samozřejmě až to cenová konkurence stlačí dolů dá se o tom uvažovat. Už dnes při osobních vyjednáváních operátoři tyhle tarify dávají běžně za 50% veřejně uváděné ceny. No a za těch 500 měsíčně to už jakýsi smysl trochu začíná mít i když je to i tak příšerně přestřelené.

Říká se tomu cenové zakotvení, prostě nadhodí do veřejných ceníků tak absurdní ceny aby vám ty se slevou 50% připadali výhodné přesto že je to i tak předražené 🙂

nyjono

Bodík. 🙂