Bawinka999

Už zase otravuji, ale tentokrát s dějepisem.

1, Zjistit , jak zní český překlad, a vysvětlit význam rčení : Hanibal ante portas .
OBDOBÍ / PŘEDSTAVITELÉ / DŮLEŽITÉ UDÁLOSTI

TIBERIOVI NÁSTUPCI 2, 3,

ADOPTIVNÍ CÍSAŘI 4, 5,

KRIZE ZA PRINCIPÁTU 6, 7,

DOMINÁT 18,19,

8, Urči kdo jsem : Patřím do skupiny takzvaných adoptivních císařů.Za mé vlády mělo římské impérium největší rozlohu ve svých dějinách. Mým nástupcem byl Hadrianus. Jak se jmenuji ?

9, Protivník Říma v punských válkách : (na sedm písmen )
10,První písmeno řecké abecedy : (na čtyři písmena )
11,Vůdce povstání otroků : (na devět písmen )
12,Ostrov ve Středo zemním moři, ovládnutý Římem za punských válek : (na osm písmen )
13,Pohoří v Itálii : (na sedm písmen )
14,Italská řeka : (na tři písmen )
15,Zástupce plebejů v senátu : (na šest písmena )
16,Nejznámější stavba Říma : (na osm písmen )
17,Italsky řím : (na čtyři písmena )

Doplňuji:
odpovídejte stylem : 1, Hanibal před branami Říma

Nejlepší odpověď
led

Si ako Rimania, zobudíš sa, až keď stráže kričia: Hanibal pred bránami (Hanibal ante portas).
Potom už len hrozí zánik ríše (aj v škole).
Aspoň trocha urob pre svoje vzdelanie – odkaz na rýchly a stručný prehľad:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98%C3­%ADm
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­rov%C4%9Bk%C3%BD_%C5%98%­C3%ADm
http://dejepis­.strzibny.name/rim
Ako alfa a omega viem, že vo veľkom meste Roma v mohutnom Koloseu pred dívajúcimi senátormi bojoval aj Spartakus, ktorý so svojim vojskom sa dostal až k rieke Pad, keď. prekročil Apeniny. Ale nepamätám sa, bolo to pred púnskymi vojnami a Hadrubalom, otcom Hanibala…
Doplňuji:
OPRAVUJEM CHYBY:
Tri Púnske vojny boli prirodzene pred Spartakom (109–71 pnl) v rokoch 264–146 pnl
Otec Hanibala bol Hamilkar Barkas (270–228 pnl)
Hasdrubal Barkas († 207 pnl) bol brat Hanibala (247–183 pnl)

Další odpovědi
žolik

já mám dojém že nás chceš skoušet.je to jak kvízové otázky.

Zdroj: žolík

Terryle

někdo luští dějepisnou křížovku, co dostal za domácí úkol? :o/

hippeace

8 jsi Traianus
9 Kartagijci(Pu­nové)
10 alfa
11 Spartakus
12 to nevím vím je o tehlech:Sar­dínie,Korsika,Si­cilie
13 nevím
14 Pád
15 nevím
16 koloseum (coloseum)
17 Roma

led

My robíme pisomku z dejepisu?
To som nevedela…
Ten, kto sa niečo učil v príbehu nájde, čo potrebuje. Ten, kto sa neučil, tomu nepomôže ani svätená voda múdrosti.