Avatar uživatele
vlastina

Už se vám někdy stalo že jste se někde ocitli a podvědomě jste cítili že jste tam byli ale vědomě ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? skorcovaz před 4973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
skorcovaz

Příčina Deja vu je v časovém sladění mezi levou a pravou hemisférou našeho mozku. Každá vnímá a zaznamenává informace a události nezávisle na té druhé. Neustálá komunikace mezi oběma stranami pak vyvolává iluzi jejich jednoty. Pokud však dojde ke krátkému zpoždění přenosu z „nedominantní“ (obvykle pravé) do „dominantní“ (obvykle levé) hemisféry, obdrží dominantní strana mozku stejnou informaci dvakrát – jednou přímo a jednou s určitým zpožděním. Mozek pak v momentě, kdy „dorazí“ druhý obraz, zjistí, že „tam už byl“. Nedokáže totiž rozlišit, jestli ta „první“ informace přišla před půl sekundou nebo před rokem a tím vyvolá dojem, že danou scénu jsme již jednou prožili.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C3%A9j%­C3%A0_vu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

JJ, stalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rybíz

Ano mnohokrát, ale teď už dlouho ne. Dokonce jsem věděl, co je např za rohem, ale to bylo po snu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
teta Ata

Ano, stalo se mi to mnohokrát, dokonce i „cizojazyčně“ – ačkoliv jsem momentálně nechápala význam slov, bylo mi to „vlastní“ – je to velmi zvláštní pocit, když člověk v cizině něco slyší, čemu „nerozumí“ a zároveň „rozumí“, těžko se to vysvětluje…

před 4972 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek