leonessa

Už jste zkoušeli epilovat doma horní ret?

Chtěla bych zkusit epilaci horního rtu, ale nevím čím. někde jsem četla, že je dobrá cukrová pasta, ale zdá se mi to dost drahé. Teplý vosk je prý zase akorát tak na podráždění pokožky. Tak mě napadlo, jestli by se to nedalo třeba udělat opilkou nebo nějakou pastou, která se používala na nohy a chloupky by měly po setření sami odpadnout. Co si o tom myslíte? Kdyby jste připsaly( předpokládám, že jen ženy:) nějakou zkušenost, budu jen ráda:)

Nejlepší odpověď
Terryle

Hoj, opilcu a podobné pěny nedoporučuju, protože pak chloupky sílí, tmavnou a jsou brzo hodně vidět. Jednou jsem si je zkoušela oholit (což je podobný princip, chlup se zkrátí a neodstraní se s kořínkama) a fakt to bylo poznat. A při příští epilaci to bolelo jako drak a kosmetička ptala, co jsem s tím dělala, že to tentokrát šlo fakt hůř než jindy.

Když jsem ve městě, zajdu si občas ke kosmetičce, vyjde to na 50–60 korun (podle toho kde), má to rychle a je to poměrně šetrné. Když kosmetička není po ruce, mám depilační pásky z DM (10 pásků za nějakých 80 peněz), kterýma to taky jde, ale musí se to opakovat víckrát (napoprvé všecky nejdou), takže se kůže víc podráždí, pak je pár dní oschlá a cca za týden mi naskáčou malý boláčky. Chce to vydržet, neškrábat a promašťovat, a za pár dní je pokoj a měsíc to vypadá dobře.
No a průběžně to jistí pinzeta, to je nejjistější a asi i nejšetrnější.

Další odpovědi
hanulka11

Já jsem si koupila Sensual depilační pásky a mě se to neosvědčilo, prostě to nebylo na nic , jen spolehám na pinzetu. Ta je 100%tní

BEAES

Já bych doporučila Veet Face, popřípadě Opilku-přikládám link, je to rychlé a bezbolestné. Po depilaci je pokožka lehce zčervenalá, ale do druhého dne zčervenání zmizí, doporučuji dělat na večer, do rána je pleť normální.

Zdroj: http://pemi.cz/cs/de­tail-zbozi/depilacni-219:1:1/opilca-face-and-bikini-4700.html

iceT

Mám osvědčené voskové pásky Sensual,pokud nevezme všechny chloupky,dokončím pinzetou.

No,a na červenou kůži se vyplatí led:zchladí a podráždění zmizí během chvíle.

Tata

Tento problém mám od patnácti let. Také jsem se zajímal o různé chemické prostředky k odstranění vousů. Tehdy jsem dostal radu. Cituji: kašli nato, přesto že máš tvářičky jak dítě prdýlku, tak po těch mastičkách bude prdýlka v pořádku ale hubu budeš mít rozežranou. Proto jsem si nechal narůst bradku a vousy jen lehce přistřihuji. To ale pro vás asi nebude to pravé a tak doporučuji jen pinzetu a trpělivost.

GM

Používám Veet, nemám s tím žádné problémy, po použití se natřu uklidňujícím krémem, pokožka je lehce zarudlá asi hodinu.