verunka483

jak se používá epilátor?

mám zkušenosti pouze s žiletkami, ale ty už mě vážně nebaví, je to pořád dokola. při používání epilátoru ale prý chloupky vydrží nerůst déle… jaký má princip? bolí to? a kolik tak může stát? děkuju.
Doplňuji:
a jak se to používá? jenom zapnu a jedu s tím po noze? :D

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud nemáš zkušenost přečti si i toto

http://www.elektro-trendy.cz/jak-vybrat-ten-spravny-epilator/

princip je vytrhává chloupek i s kořínkem , proto je bolestivější než depilátor

Vyhody epilatoru:

  • Vydrží to min. týden, nemusíš se obden holit – Nepotřebuješ stále kupovat žiletky, nemůžeš se říznout
  • Dorůstající chloupky nejsou tak vidět jako po žiletce -nemáš strniště, jen sem tam nepatrný chloupek
  • Dorůstající chloupky nejsou ostré, nohy jsou na dotek hladší, neškrábeš
  • Pravidelnou epilací strojkem chloupky slábnou, jsou méně vidět a na některých místech přestávají časem úplně růst!

Nevýhodou je větší bolest, déle to trvá, než odepiluješ nohu a v oblasti třísel i jinde občas nějaký chloupek zaroste

zde je nabídkam s různými cenami dle kvality
http://epilato­ry.heureka.cz/

nepoužívám ho tak jsem ti našla
týká se tohoto epilátoru Braun nový epilátor Silk-épil 7,
2. Užitečné rady pro epilaci namokro:

  • ve vaně: nejlepších výsledků dosáhnete, když si před epilací dopřejete asi pětiminutový odpočinek v teplé vodě. Nohy i epilátor mějte zcela ponořené ve vodě. Chloupky se pod vodou napřímí a epilátor je snadno zachytí.
  • ve sprše: pokožka by měla být během epilace opravdu mokrá. Pro dokonalý výsledek můžete nanést trochu sprchového gelu.

3. Užitečné rady pro epilaci nasucho:

  • vaše pokožka by měla být zbavená mastnoty a naprosto suchá. Silk-épil 7 vyvinul zvláštní ubrousky, určené k očištění pokožky před epilací. Mají na pokožku také ochlazující a zklidňující účinek. Epilace je proto příjemnější a vy získáte skvělý pocit z krásné pokožky.
  • po pokožce pohybujte epilátorem proti směru růstu chloupků. Krátké chloupky se „nadzvednou“ a epilátor je tak může lépe uchopit.

4. Pohybujte epilátorem směrem nahoru proti růstu chloupků. V případě potřeby můžete směr epilace také změnit. Výsledkem pak bude ještě hladší pokožka.

5. Začátečnicím se může stát, že jejich pokožka po epilaci lehce zarudne. Proto je lepší, když se epilace uskuteční večer před velkou událostí, ne v ten samý den. Pro zklidnění pokožky a opravdu hebký a hladký vzhled i pocit použijte po epilaci tělový krém nebo mléko.

6. Pravidelným používáním masážní houby (např. po sprše) nebo tělového peelingu předejdete zarůstání drobných chloupků.

Další odpovědi
pokazdejinak

já to používám, takže ti něco poradím – v žádném případě neepiluj po pobytu ve vaně – taky jsem na tuto radu poprvé dala a bolelo to jak čert – nechápu, kdo to vymýšlí :)
nevím, jak je to s mokrou depilací – tam to ani jinak nejde, ale po koupeli mě to vždy bolelo víc, než bez ní…

nech si na to dost času – všechny chloupky to napoprvé neveme, budeš se vracet :)

nasucho je lepší dát si pod nohy list novin a pak vyhodit i s obsahem – jinak budeš muset luxovat

při dorůstání to trochu svědí ;)

když náhodou nechám chloupky trochu povyrůst, tak investuju do voskové depilace u kosmetičky – je to rychlejší a méně bolestivé a teprve, když dorůstají, likviduju je depilátorem… :)