nyjono

Už jste našli na svých domácích zvířatech klíště? Začněte s opatřeními.

Já dnes. Na psovi i kočce.
Brzo nebrzo, prostě už jsou. Jako každý rok. Stačí pár dní trochu teplejšího počasí.
Foto k doplnění přidat nejde a u novou otázku neotázku s fotkou nevěřící Drap, který má svou pravdu smáznul.

My jsme doma zrušili chemii, psům i kočkám dáváme Pangamin a je to v klidu.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ještě ne, ale za pár dní to bude pohroma, postříkám
kocoura, ale sousedi mají dvě kočky a ty jsou plné blech
a klíšťata se na nich drží. Ničím je neošetřují. Jsou to
krásné bílé kočičky a vykastrované. Klíště bolí, když saje.
Blecha zase kouše, zvířátka se všude drbou a roznáší
nemoci a jsou po celém bytě, Zalézají do skulin. Těžko
se jich zbavíte.

Další odpovědi
mosoj

S tím béčkem souhlasím. Osobně beru v sezóně B-komplex již několik let a pokoj. ten Pangamin odzkouším. Dobrý nápad. Jinak březen je pravidelně měsíc kdy je najdu po prvé na kočkách.

Kepler

To jako fakt dnes, když ještě nic neroste? Jak by to bylo možné, když klíšťata nejspíš ještě chrápou? Šlo opravdu o klíšťata?

Drap

Ještě je na klíšťata brzy.

nyjono

Jj, jsou vytažený a opravdu to jsou klíšťata.
Vím, že jim stačí pár dní teplejšího počasí.

mosoj

Nyjono : Můžu prosit, jaký druh pangaminu a kolik tablet dáváš?
Ať se mám od čeho odrazit. Koukal jsem a líbí se mně pangamin s inulinem. Inulin prospívá kožešině zvířat.

nyjono

Kupuju ten obyčejný, ale samozřejmě, že s nějakým přídavkem bude lepší.
Kočky jsou mlsné, cca 1× za týden až 2 rozdrtím 1 tbl a polovinu přimíchám do kapsičky.
Tj. 1 kočka = cca 1/2 tbl.

mosoj

Dík.
Kočky jsou pořádně mlsné. To mně povídej ! Koupil jsem pro začátek také jenom čisté kvasnice, bez příměsí. Kočky mlsné jsou ale kocourek i kočička zbaštili po jedné tabletě zamíchané v několika málo křupinkách.