straširybka

Kousl vás někdy pavouk?

někdo říká, že nekoušou. mne kousl v noci v posteli. bolelo to tak, že mě to vzbudilo. už se mi to stalo asi 3×.
taky bzučí jako moucha, když jsou naštvaný 😁
slyšim je večer pod lištou kolem plovoučky, když tam stříknu sprej proti hmyzu a taky jsem to slyšela, když se mi v noci zamotal do vlasů. tomu bych nevěřila, dokud jsem to sama neslyšela…
Doplňuji:
miroslave, manžel? možná před pěti lety bych ho podezírala, ale dnes ? 😁

Nejlepší odpověď
PostApMan

Asi tak, pěkně děkuju. Taky se mí párkrát stalo že mě něco pokousalo při spánku a v celé ložnici jsem našel jen pavouka, ale nikdy jsem tomu (pro své dobro) nechtěl věřit.
Díky, teď budu mít evidentně hodně neklidné spaní :D
Doplňuji:
Tak mě to tedy samotného vyděsilo ,ale je asi pravda. Pavouci koušou. Sice né ty co jsou u nás v ČR od „počátku“, ale ty co k nám migrují s ciziny, někde jsem zahlédl i statistiku dokazující jejich obrovské množení za poslední dva roky. (až to dohledám, umístím link do diskuze) Zatím jsem našel jen obecný článek o nových druzích pavouků u nás. (i s obrázky :) )

http://blog.wu­wej.net/2008/07­/16/kousou-nasi-pavouci.html

Zkusím najít něco serioznějšího a podrobnějšího.

Další odpovědi
Jahoda

Pěkně Vám děkuju! Teď nebudu v noci spát! 😁
Mě pavouk tedy nekousl, ale jednou jsem měla sen, že mi něco po obličeji leze a že jsem to rozmáčkla. Ráno jsem zděšením skoro omdlela! Na polštáři jsem našla rozmáčklého pavouka! Hrůza. Po přečtení Vašeho textu zřejmě pěkně dlouhou dobu nezamhouřím očka 😁

Cullinda

Jednou mě něco hryzlo když jsem usnula na gauči u verandy.. Celý den v práci mě stopy po kousnutí svědily.. Kolegyně mi říkala, že pár dní zpět dávali v pořadu Víkend (nebo tak něco), že k nám migrují pavouci a že jsou nějak agresivnější..Doma jsem rozhrabala gauč a našla tam tu osminohou potvoru.. Pak jsem jukla na ten pořad na netu a ten pavouk byl na chlup stejnej..
Fleky po kousnutí zmizely až za dva měsíce..
Doplňuji:
http://tn.nova­.cz/bin/search_ad­v_media_desc.php?me­dia_id=374591

Miroslavst

Takový malý pavouček. Ten nekouše.
http://www.ti­tanicawards.com/wp-content/upload­s/2009/11/taran­tula.jpg
Je pravda, že stačí když přejde třeba po ruce, tak štětinky, které má na nohou vydávají jakýsi pro člověka neškodný jed a ten pouze podráždí pokožku. Proto slabší jedinci mohou cítit svědění apod.
A nekousl vás v noci třeba manžel? :D

iceT

pry nekousou,ale me taky kousl,zrovna ted v nedeli,kdyz jsem byla v aquaparku.takovej malej hajzlík to byl,vypadal jak ten,co se jim rika sekaci,ale treba to byl jiny druh,ja se takove haveti stitim.

ReHu

Zatím nikdy, ale po tomto přečtení.......
Asi se už nikdy pořádně nevyspím.

misicka2310

No tak já pavouky nemám moc v lásce takže doufám že mě se nic podobného nestane

vecernice

Než jsem začala chodit na terapie,tak jsem si myslela,že ne.Terapie nepomohly,spíš naopak a pavouků se bojím ještě víc.Než lehnu do postele tak si musím vyprášit peřinu a prohlídnout všechny zdi.Po přečtení této otázky zjištˇuju,že je to ještě horší a nevím co ještě budu prohlížet.Spaní už asi nehrozí vůbec.

mirka151

pavouky mám ráda myslím ,že nekoušou a jetli ano ,at to není Černá Vdova