zjentek

Uvolňuje silikonové nádobí do potravin/nápojů nějaké látky škodlivé lidskému organismu?

Namátkou mě napadají různé pečící formy, dózy na svačinu, tvořítka na led a další a další.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Není silikon, jako silikon. Víme dobře, že třeba někteří dochtoři krzevá kozy jako vozy KLIDNĚ do chuděry ženské napumpují sanitární silikon za cca 200Kč kartuše a ještě si za to nechají VELMI dobře zaplatit. Co bys chtěl, dem(ent)okracie + pravda a láska… 😕

TEORIE – silikon „potravinářský“ (na pečení) by MĚL ty teploty vydržet BEZ tebou zmíněných potíží

REALITA – silikon „potravinářsky“ (na pečení) MADE IN BUGANDA (prodává se výhradně v Indii, Afghánistánu, Črdeli a podobných chudých krajinách) NEMUSÍ! To už záleží na okolnostech (jako kolik bugandských bubakinů dorazí do práce, jak moc se jim chce zrovna dělat apod.) 😕 😉

Další odpovědi
elkon

No jistě, proto jsou schválené k prodeji, aby pomohly odstranit všechny strašpytle.

zjentek

Elkon, někdy se taky čoeče zamysli KDO nařizuje, KDO schvaluje, KDO vládne, KDO učí, třeba… Pak se ti uleví, až se ti rozjasní.

zjentek

…Nemluvě o produktech třeba z PRCu, kterých máme plné kuchyně. Tam té jejich legislativě taky rozumíš, kdo jak co schválil a proč?

Ametyst

Evropská unie ma právě proto tak rozvolněné normy, aby se do nich vešla i Čína. Schválit můžou v EU cokoliv, ale nevěřte jim, mají jiné zájmy než my. Kdo kdy viděl, aby pracovali pro občana- voliče?