Lumpo

Uslyší sebevrah výstřel z pistole, která ho zabije?

Nejlepší odpověď
Quimby

No, obyčejná pistole není nadzvuková, takže by to slyšet měl, ale pochybuji, že by to mozek dokázal vůbec zpracovat než se do něj zavrtá kulka.

Tak pardon, co sem koukal, tak většina pistolí je lehce nadzvuková, takže to neuslyší určitě.

Další odpovědi
sesednizkola

Napred vystreli a pak umre. Hadej.

JájsemRaibek

Záleží kam se střelí. Pokud do břicha, tak ano, pokud do hlavy, tak i zde si myslím, že záleží kterou část mozku zasáhne.
A dám ti otázku já:
Uvidí své tělo hlava setnutá na gilotině? Mozek žije, oči vidí, možná i mluvit bude.

BANAN93

ne, ale stihne si ověřit zářez drážkování z hlavně na kůlce

Awe

Podle mě, záleží kde se střelí :D

zjentek

Záleží, jak to spáchá. Jestli si na to najme střelce. který ho trefí jedinou ranou z pistole skrz kilometrový pole třeba do oka, tak už bude „bůh ví kde“, až k němu ten zvukový efekt výstřelu doletí.

anonym

Pistole ho nezabije, ale projektil a co myslíš, slyší sebevrah vlak, pod který skočí?

cochee

Raibek: mluvit ta hlava určitě nebude, maximálně pohybovat rty; k mluvení by potřebovala hlasivky a hlavně plíce, od těch už je oddělena. Četl jsem, že když kat po setnutí dříve ve středověku zvedl hlavu do výše, nebylo to proto, aby ji viděla přihlížející lůza, ale aby hlava viděla, kolik lidí vidělo její trest a potupu. Dekapitovaná hlava údajně ještě několik sekund až minut vnímá, limitem je zřejmě snižující se obsah kyslíku v krvi, která zůstává v krevním řečišti mozku (již nekoluje, není poháněná srdcem).