Luss

Urok z prodleni – smenka

Chtela jsem se zeptat, jak se presne pocita urok z prodleni u smenky. Na plataku co dostal muj dluznik je urok 6% z cele castky (rocne). Tedy pokud na to jdu selsky je to tak, ze je to 6% castky deleno 365dny krat poctem dni o kolik je platba opozdena je to tak? dekuji
Doplňuji:
to dudu: diky, je to stejny vysledek trosku jinou metodou. takze na to jdu dobre :) diky jeste jednou

Nejlepší odpověď
dudu

dlužná částka/100/365 krát 6 krát počet dnů zpoždění. Upozorňuji však, že běžně se úroky z prodlení pohybují od 25-ti do 30-ti procent, často i více!!

Další odpovědi
standa

…jen bych doplnil, že zákonný úrok z prodlení v případě SMĚNEČNÉHO PRÁVA činí právě těch 6% p.a.