quentos

Úprava funkcí na www.bloguje.cz a vkládání tabulek

Nedávno došlo k úpravě funkcí na jmenovaném serveru – k horšímu. Psal jsem na něj vždy příspěvky tak – a myslím, že nejsem zdaleka sám – , že jsem je vytvořil nejprve ve Wordu a pak je na Bloguje zkopíroval. Dá se to pochopit – kdybych psal rovnou, co když během psaní spadne net apod. Jenže nyní došlo na Bloguje k úpravě: text již nekopíruju rovnou do formuláře, ale do jakéhosi okénka, z něhož se text do formuláře teprve přenese. Nevítaná komplikace: na jednom z mých dvou blogů byly vždy totiž závěrečnou součástí blogu tabulky, a ty už tam teď vkládat nejdou! Tabulka se vždy „rozsype“ na nepravidelný text bez jakékoli mřížky. Máte někdo tip, jak vložit/vytvořit na Bloguje.cz za jeho stávající podoby tabulku?
Doplňuji:
ge0rge, jenže oni tam píšou „vložit TEXT z aplikace Word“. Tím pádem na tabulku to nefunguje…

Nejlepší odpověď
1popelka1

Co vytvořit tabulky v html? Není to tak složité, jak na první pohled vypadá ;)
Návod například zde: http://www.jak­psatweb.cz/html/ta­bulky.html
Nebo doporučuji – Broža, Petr. Tvorba www stránek pro úplné začátečníky. Tam je vše hezky vysvětleno.

Další odpovědi
anonym

používáš ke vložení textu ikonu „Vložit z aplikace Word“ ? (v nastrojove liště html editoru na bloguje.cz)

právě tato funkce by měla zachovat většinu formátování vkládaného textu at uz ho vkladas z wordu, writeru, nebo google docs …

///

tato komplikace je způsobena z větší části wordem samotným, který bohužel tímto způsobem předává velmi špatný nesémantický html kód.

///

jinak bloguje.cz je skutecne plna chyb, tam se s chybami co ja vim vstava, prihlasuje, pracuje i usina, … ted napriklad jen pri zmene sablony vraci hromady chyb pri kopirovani a chybejici soubory sablon 🙂 … snad by to chtelo spis blogger.com ktery je preci jen trochu jinde
Doplňuji:
… no dobre, ale nebudeme slovickarit, ta funkce je tam proste proto aby zachovala formatovani textu podobnych aplikaci 🙂 mohli to prelozit lepe

anonym

uspesne vkladam text i s tabulkami z editoru Google Docs prave pres funkci „Vlozit text z Wordu“, tedy prinejmensim z jednoho textoveho editoru umi takto bez problemu vkladat i tabulky … z wordu – pravda – to nemam overeno.

anonym

a ted jsem otestoval, jde to i z wordu, writeru … zkratka kopiruje to opravdu i s temi tabulkami

quentos

zajímavý … asi to dělám blbě, budu to zkoušet, dík