Mp2

Uplynula zkušební lhůta, a zaměstnavatel stále nepořídil pracovní oděv. Co mám dělat?

Dosud jsem v zaměstnání nosil svoje boty (tenisky), svoje staré kalhoty, tričko a blůzu, kterou jsem měl ještě ze školy…

Bohužel se ale moje oblečení již rozpadá a já do toho nehodlám investovat ze svého..

Uplynula zkušební doba a nikdo se nemá k nákupu pracovního oděvu, tenisky taky nejsou bezpečné, jsou celé ze síťoviny a rozpadají se..

Mohu z tohoto důvodu dát okamžitou výpověď nebo co mám dělat ?

Pár dnů to ještě vydrží, ale poté prostě příjdou do práce a nebudu pracovat, protože nemám co na převlečení.

Snažil jsem se věc řešit, ale setkal jsem se pouze s odpovědí: „no, tak si vemte nějáké staré boty / tričko…“

Nejlepší odpověď
Správce Ohně

Zamestnavatel je povinen zajistit pracovni odev/pomucky pro zajisteni bezpecnosti prace. V kazde fabrice tohle fasujes uz pri nastupu, stejne tak na stavbe, stehovani. Kdyby se stal pracovni uraz a zjistilo se, ze zamestnanci pracujou v sandalich, protoze jim majitel nedal boty a pevnou podrazkou, tak se nedoplati.
Pokud ale pracujes jako ostraha v Penny marketu ci obsluha vytahu, tak se obavam, ze triko s logem bude strop, co se da vyhadat.

Další odpovědi
Kazatel

Hodně záleží na tom, v jaké děláš profesi. Co ostatní kolegové, ti něco fasují? Co o tom říká vnitropodniková směrnice?

elkon

Podivné jednání. Když uplynula zkušební doba, měl byste mít smlouvu. To by mělo být to první. Zároveň byste měl vědět, na co máte nárok jako zaměstnanec. Zde citace:
„Pracovní smlouva na dobu určitou a neurčitou
V každé pracovní smlouvě musí být uvedeny 3 základní náležitosti:
druh práce
místo výkonu práce
den nástupu do zaměstnání.
Jinak je neplatná. Výši výdělku je možné sjednat buď přímo ve smlouvě a nebo zvlášť ve mzdovém výměru.

Pracovní smlouvu na dobu určitou je možné uzavřít nejdéle na 3 roky. Zaměstnavatel ji poté může maximálně dvakrát prodloužit. Na dobu určitou tedy můžete být u jedné firmy zaměstnáni nejdéle 9 let (bude se jednat o 3 × 3 roky).

Pracovní smlouva na dobu neurčitou je pro uchazeče nejvýhodnější. Standardně se v ní sjednává dvouměsíční výpovědní lhůta, kterou může případně využít jak zaměstnanec, tak zaměstnavatel. V pracovních smlouvách na dobu určitou i neurčitou se obvykle sjednává i délka dovolené nebo zkušební doba“.

jáára

Tak jsi nějaká socka. Zajdi si na charitu, ti něco dají na sebe…

cukrar

Není pravda, že po zkušební době musíte mít pracovní poměr na dobu neurčito.
Musíte se obrátit na svého nadřízeného,, aby sjednal nápravu. Určitě to není důvod k výpovědi, ale klidně jí můžete dát.
„nikdo se nemá k nákupu pracovního oděvu“ definujte proč by nikdo měl něco řešit.
„ale poté prostě příjdou do práce a nebudu pracovat“ pokud to myslíte vážně, tak skončete hned, ušetříte si problémy.
Jeden podobný pracant skončil v úterý, páč ho nejvíce zajímal jeho telefon, práce nikoliv.

Karel Brož

S tímto případem jsem se bohužel ve své dlouholeté kariéře také setkal a mně osobně se prostě nepodařilo se zaměstnavatelem „hnout“, a tak jsem se rozhodl z vlastní iniciativy pořídit si pracovní oděv svůj od značky https://www.uvex-safety.cz/ , kterou mimochodem musím vřele doporučit. Po necelém roce se navíc stalo, že mi to všechno šéf proplatil, takže jsem byl spokojený.