arygnoc

úplatok: dali ste? a komu? a prečo?

neišlo by to bez úplatku?
veď na službu (produkt) máte právo ako každý iný.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nedala. Připadalo by mi to příliš ponižující.

Další odpovědi
anonym

Úplatek ze zásady neberu a nikdy jsem nebrala ani nedala.
Existuje ovšem něco takového, jako „děkovné“ za prokázané nadstandardní služby. Tak třeba naposledy dostala alergoložka kytici za pětistovku, když mi našla příčinu zdravotních potíží. Neuplácím si žádné výhody předem a své poděkování jsem nikdy neprojevila vůči člověku, který naznačil, že je očekává (např. úředník stavebního úřadu, který prováděl kolaudaci). Klidně ale koupím kávu a bonbonieru rehabilitační sestře nebo masérce, která se o mne dobře stará.

Stingo

Ten, kdo dá obálku, má na službu ještě větší právo.

Awe

Úplatky dávám běžně ať už doktorům či na úřadech.A naopak,já být na nějaké takové funkci tak úplatky taky beru