Spartaboy

Umřou mně nějaké mozkové buňky, když si dám malinkaté množství jednoho piva?

Umřou mě nějaké mozkové buňky když si dám jedno pivo? Asi jen malinkaté množství.

Nejlepší odpověď
Kelt

Mozkové buňky umírají od svého narození. A jestli si dáš pivo, alkohol nebo cokoliv, nemá to na nic vliv. Nezáleží na počtu buněk, ale na jejich spojení. Je to stejné jako ve válce, kde schopný velitel 100 vojáků je lepší než neschopný velitel, který má 100 000 vojáků.

Další odpovědi
Midas

Pivo prý ani mozkové buňky nezabíjí. Je to mýtus. Samozřejmě po dlouhodobém, častém užívání ve velké míře se z tebe stane alkoholik a bude to nakonec mít vliv i na tvou mysl. Ale to platí pro všechen alkohol.
Alkohol je naopak v malé míře zdravý a tělu (i mozku) prospěšný… Dezinfikuje, prokrví, prospívá srdci, zmírní bolesti hlavy nebo problémy s trávením, zmírní stres, přechází některým onemocněním, trochu posílí imunitu. (V malé míře!! Ve velkém množství působí přesný opak. Otravuje celé tělo, způsobuje problémy s trávením, bolest hlavy a břicha, vyšší riziko infarktu, mrvice a projevení různých chorob,…). Je to jako s každým lékem —> důležité je množství, to je to, co nejčastěji odlišuje lék od jedu. Správná dávka.

Každý alkohol působí (zdravotně) trochu jinak – podle toho, co všechno obsahujjí a v jaké míře. Za nejzdravější se v malém množství považuje víno a pivo.