Avatar uživatele
df

Umíte provést svalový test podle D.R. Hawkinse?

Když i zvířata se jím řídí. Jak k tomu přijdou lidé, kteří ani ty zvířecí schopnosti neovládají. A to máme být pány tvorstva? Chaaaaa

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 69 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Samozřejmě, že ho znám, Hawkinsovu knihu Vzestup po úrovních vědomí jsem četl. Ale, jednoduše, k ničemu ho nepotřebuju, protože já tu reakci svého těla vycítím bez nějakého testu, více, než dobře. 😃

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Ne. A co to, jako, má být? Co to tak trocha rozepsat? Sorry, jako, ovšem někteří nejsou jako elkon, aby si hned na první dobrou vše googlili, jako pitomci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Svalový test podle D.R. Hawkinse, také známý jako test kineziologický, se provádí tak, že jedna osoba položí ruku na ruku druhé osoby a pokusí se ji sklonit. Test se provádí s různou intenzitou a s různými úmysly – například s cílem zjistit, jestli je něco pravdivé nebo ne.

Zde je jednoduchý příklud, jak provést svalový test:

  1. Požádejte osobu, aby se postavila rovně a ruku natáhla do strany.
  2. Požádejte ji, aby uchovala ruku v tomto postavení, zatímco vy na ni jemně tlačíte dolů.
  3. Poté ji požádejte, aby řekla něco pravdivého, například „Moje jméno je…“ a zopakujte svalový test. Muskulatura by měla zůstat stejně silná jako předtím.
  4. Nyní ji požádejte, aby řekla něco nepravdivého, například „Moje jméno je Mickey Mouse,“ a zopakujte test. Pokud je teorie správná, svaly by měly oslabit a ruka by měla klesnout.

Hlavní myšlenkou je, že tělo intuitivně ví, co je pravda a co lež, aže to může ovlivnit vaši fyzickou sílu. Tento koncept je ale kontroverzní a ne všichni odborníci se na jeho validitě shodují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Položíš jakoukoliv otázku, na kterou je odpověď ANO/NE. Prostřednictvím univerzální síly kolem nás naše tělo ihned získá odpověď. Při svalové tenzi je odpověď NE, při svalovém uvolnění ANO. Většinou se test provádí s pomocnou osobou, která dává testovanému otázky a pak zkouší napětí jeho svalů. Někdo to dokáže i sám. Divoká zvířata tuto schopnost běžně používají, když chtějí něco sežrat. Dotknou se třeba rostliny tlapou a pozorují svalové napětí.

Avatar uživatele
Filip84

df: Jasně, jenže je to to samé, jako se drbat pravou nohou za pravým uchem. Theoreticky je to taky možné, akorát, poněkud, nepraktické, když jde podrbat levou rukou, že? 😅

K odpovědi na to, na co Ti odpoví Tebou zmiňovaný Hawkinsův test, nepotřebuješ žádný test umět, vlastně nepotřebuješ ani číst (copak zvířata uměj číst!?), stačí se vnímat. Všichni to uměli jako děti, většina to však zapomněla – jsou institucionali­sováni. No, tak buďto zůstanou dál institucionali­sováni, „domestikováni“, nebo si ten instinkt obnoví, no a nebo budou dělat Hawkinsův test. 👽

Nový příspěvek