jaymes

Umírají sportovci dřív?

Umírají dříve než my, co nic moc neděláme, pijeme rádi alkohol a jíme si co chceme?

Nejlepší odpověď
suaeda

Nesportovat a nehýbat se vůbec je nejhorší co může být. Přehnané sportování a vrcholový sport tedy jak který, může být také špatné. Hodně bývalých dobrých vrcholových sportovců má dnes zdravotní problémy. Slyšel jsem o známého, který dělá u profesionálních hasičů že pár bývalých hasičů, kteří celý život tvrdě posilovali a v práci si občas sáhli až na dno svých sil, tak má dnes velké problémy se srdcem. Takže asi nejlepší bude zlatá střední cesta. Hýbat se, ale rozumně. Nejen hýbat myší u svého compu a nevzpírat jen plné pulitry.

Další odpovědi
andyana

Jde o to jaký mají životní styl. U každého je to trochu jinak.

arygnoc

ako ktorí.

včera (dnes?) pod everestom zahučalo 18 horolezcov.
a to ešte ani nezačali liezť.

;-Q

myslím, že takí šachisti sa ale dožívajú celkom slušného veku v porovnaní napr. s boxermi.

gecco

Jak kteří – někteří si sportem fyzično zlikvidují, jiní posílí a otuží…
😉
Prostě, pro některé platí – ´sportem ku zdraví´ a pro některé ´sportem k trvalé invaliditě´…

setapouch

Můj děda nesportoval a umřel po osmdesátce. Marc-Vivien Foé se nedožil ani třicítky. A některá mimina nepřežijí první dny života.

Takže ne, paušálně se to říct nedá.