jirka F

Umí ženy svou chybu uznat hůře než muži?

Zajímalo by mě jestli ženy hůře uznávají to že chybovali.

Nejlepší odpověď
Malvína

To není o pohlaví, ale charakteru. Lidi s příliš vysokým egem nalezneš i u mužů i u žen.

Další odpovědi
Disraeli

Muži, protože pro ně je většinou složitější vyjadřovat emoce, zvládat emočně náročnější situace, mohou mít větší sklony k ješitnosti, mají ego a tím pádem je i těžší uznat chybu. Je to o agresi, průbojnosti, o síle/moci, kterou muži vnímají a snaží se ji mít nebo se tak jevit (a jakkoli se vyvarovat slabosti, alespoň domněle) a o jiném mentálním nastavení… muži a ženy nejsou stejní. Nejen fyzicky. Ženy jsou navíc něžné pohlaví, opět taky i mentálně a to, co je vnímáno u mužů jako slabost, tak to není vnímáno u žen (přestože něco jako omluva a uznání chyby není slabost, ale mnoho mužů to tak bere… pocit hanby, slabosti, méněcennosti, akceptace vlastního pochybení, tedy selhání,… to si trochu odporuje s lidskou mužskou přrozeností. Kdežto pro ženy to nemusí být AŽ TAK náročné… ale ty mají zase jiné problémy).

Dalo by se říct, že je to víc individuální, než otázka pohlaví. Záleží na jedinci a jeho osobnosti a vyzrálosti. Mnoho lidí je omezených a spousta žen by taky nikdy nepřiznala chybu. Ovšem pro koho je to určitě horší a možná i méně častější: muži.
Osobnost, charakter, temperament, … samozřejmě hrají velkou roli a tyto vlastosti určují, jaký ten člověk je, včetně toho, jak umí přiznat chybu. Jenže některé vlastnosti jsou zkrátka přirozenější pro muže, jiné pro ženy. Tzn. mají tendence být takoví na základě pohlaví. A pro muže platí to, co už jsem psal výše. Otázka výchovy a osvojování vlastností, návyků je však důležitější. To pak ale musí být správná výchova a vhodná společnost. Jinak je snadné, vlastně automatické osvojit si ty vlastnosti, ke kterým má sklony, včetně těch negativních vlastností.

da ny

Obecně mají problém s uznáním/přiznáním vlastní chyby/mýlky (ve vzájemném vztahu) muži. Ženám to spíše problém nečiní. :)

zjentek

Ženy svou chybu uznat neumí, je to v genech. Maximálně ji před chlapem uznají tzv. naoko, to když zrovna nejsou v pozici mít absolutní pravdu a vycítí možný konflikt (svého si následně dosáhnou později, a jinak /zde bych za všechny muže rád pomodlil/). Jo a ještě uživatel aevul. Pro toho, krom žen, jsou jeho chyby taky španělská ves. Jak říkám, na vině jsou geny/hormony.

EKSOT123

Navzdory tomu, co píše Disraeli, mám jinou zkušenost. Tedy pokud jde o malé chyby, prkotiny. Totiž že ženy mají tendenci je všemožně maskovat a tím to ještě násobí. Ženy také mívají schopnost menšího nadhledu a úzkoprse se drží své verze. Had v ráji to zkoušel nejprve u ženy, protože věděl, že má více šancí. Nicméně k uznání závažnějších chyb je třeba soustavné cvičení v pokoře, úctě k druhým a přemýšlením o jejich názoru. Ale často ani to nestačí a bez přímého vnuknutí shůry člověk svou chybu dost dobře neuvidí. Takže ženy jsou sice někdy slabší, ale suma sumárum v tom nebude podstatný rozdíl. Nebo lépe řečeno, ženy jsou zase vnímavější a v součtu se to srovná.

Disraeli

Malvína, povaha a charakter je totéž. :D Asi jsi chtěla napsat pohlaví.

Malvína

Samozřejmě ze chtěla, nevsimla jsem si. Dik