JájsemRaibek

Uměl by někdo z vás zapojit motor od ledničky?

Mám motor od ledničky, do kterého vedou dva kabely. Jeden napájecí a druhý ovládací.
Napájecí L, N, PE
ovládací: L, N, N
Pokud jsem spojil N a N u ovládacího, nic se nedělo. Samozřejmě, že napájecí byl zapojen. Pokud jsem spojil L a jeden N, došlo ke zkratu, což je samozřejmé.
Kdo by uměl poradit, jsem mu ochoten poskytout i fotografie motoru s kabelem.

Odpovědi
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=mo­tor+chladni%C4%8Dky+z­apojen%C3%AD&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

led

spojenie L+N vytvára skrátené uzavretie odkruhu, zjednodušene skrat

odbornú prácu pri eletkrickom zapojení nad 48V musí robiť odborník s elektrotechnickou kvalifikáciou podľa vyhlášky 51,

– laikovi nedoporučujem, môže narobiť viac škody než úžitku.

elektrické schéma kompresorovej chladničky (strana 7, pdf dokumentu z odkazu) http://dumy.so­sehl.cz/subdom/du­my/vytvorene_ma­terialy/52/4.sa­da/VY_52_INOVA­CE_OV-SP4-1_10.pdf

led

Raibek, drž sa varenia a likvidovaniu bomby a teroristov z vlaku a lode, do elektriky nelez. Tých pár korún elektrikárovi je lacnejšie než nemocnica, alebo hasiči. :)

JájsemRaibek

brillante díky, ale to už jsem prohledal.