Avatar uživatele
huxa

Ulomený kousíček zubu-je potřeba jej nějak řešit?

Zničehonic jsem při jídle zjistil, že mě něco řeže do jazyku při přejíždění zubu, po marném odstraňování údajného zbytku jídla jsem vzal do rukou malé zrcadlo, baterku a zjistil jsem, že mám ze zadu na horní dvojce malý úlomek nebo spíš úštěp, ze předu to nejde ani nějak více vidět, mělo by se s tím zajít k zubařovi, nebo ho vůbec neřešit? ten úlomek jsem asi snědl, takže přilepení už asi možné nebude :)
Doplňuji:
iceT-jedná se asi o dvacetinu zubu, takže spíše jen na obroušení bez korunky, bez bolesti. Jsem víceméně stejného názoru jako tvá doktorka-nač kazit jinak zdraví zub? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 0 před 3891 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

To dost záleží na tom,kolik zubu se ti ulomilo,jestli to třeba bolí nebo je ten zub citlivější a podobně.
Mě se takhle ulomil taky kousek,zubařka to chtěla řešit obrušováním a korunkou,ale pak mávla rukou a řekla,že pokud to nevadí mě,tak je škoda brousit jinak zdravý zub,Jenže časem se odlomil další kousek z toho samého zubu a to se pak už korunkou řešit muselo.Obecně rozhodnutí záleží na zubaři,ona korunka taky něco stojí,pokud ji chceš třeba kvalitnější,jinak můžeš mít i od pojišťovny zdarma a hradí se jen nástavba.
Doplňuji:
Tak málo poškozený zub se kousáním obrousí sám a přestane mít ostré hrany,takže to by bylo dobré,jenže on se může odlomit další kousek,větší a poškození může zasahovat do dřeně zubu a to už pak může být bolestivé.Možná by šel zub záplatovat plombou,ale to by na hraně asi dlouho nedrželo.Zubařka o tom rozhodne,uvidíš.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Rozhodně bych doporučovala návštěvu zubaře. Raději to řešit hned, než přijít o zub.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek