martinecek20

Uleveni za krkem

Zajimalo by me jak si muzu uvolnit (ne odendat, pouze ulevit) za krkem ? Myslim neco cim bych si ho uvolnil a nebyl bych tak napjaty ci jak to napsat :)

Odpovědi
Tonal

Napjaté svaly za krkem jsou důsledkem přílišné námahy těchto svalů. Pokud hlavu držíš dlouho v pozici, která není pro Tebe přirozená, namáháš svalové skupiny, které nemáš trénované = bolest = tuhost. Anebo používáš k držení hlavy některé svaly zbytečně navíc, které mají být ve skutečnosti nepoužívané. Píšu to protože, sám jsem míval bolesti zad a tato informace mi pomohla pochopit, že při chůzi používám svaly, které nemám používat a bolest beder odešla.

Ptáš se jak uvolnit – k tomu opět dodám vlastní zkušenost použitou na záda. Při této dechové technice budeš dělat 2 věci.

  1. – Při nadechování vzduchu nosem si mentálně představ, že vzduch proudí přes svaly na krku. V představě cítíš, jak se svaly uvolňují.
  2. – Při výdechu pusou si představ, že dech odchází přes svaly krku a s dechem odchází i bolest.

Nádech a výdech je přirozený – tzn. že není hluboký (zbytečně se nepřefukuj).

Pokud to uděláš dobře, pak dojde k uvolnění tenze ve svalech a tím odejde i bolest. Odzkoušeno. Funguje okamžitě. Zkus to. Nic nezkazíš. Metoda není založena na hypnoze, placebo efektu nebo víře. Je to pouze vědomé uvolnění napětí ve svalech pomocí dýchání. Představa pouze urychluje uvolnění. Soustředění se na dýchání nosem a pusou zaměstnává pozornost mysli, aby jsi nepřemýšlel nad blbostma, ale soustředil se na svaly. Pokud Ti to nefunguje nesoustředíš se.

Informace pocházejí z metod dýchání v ruské SYSTEMĚ.

čau