England1522

Ukazuje se někdy papež se svou rodinou na veřejnosti?

Nikdy jsem neslyšel o tom že papež byl při zahraniční návštěvě nebo normálně veřejně se svou ženou a dětmi.

Nejlepší odpověď
gecco

😁
Papež je hlavou katolické církve – a jako takový nemůže být ženatý a ani mít (oficiálně) děti…
Jeho ´rodinou´ jsou všichni katoličtí věřící…

Další odpovědi
led

Pre Pápeža sú rodina všetci kresťania, nielen katolíci, ale aj tie nezbedné deti protestanti, evanjelíci…, ba aj inoveriaci, či ateisti, aj keď navonok je len najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkve. Ako cirkevný hodnostár dodržiava celibát.

PS.
AD Čeněk Modrý
„PAPEŽ o Francii: Kdyby někdo urazil mou matku, dám mu pěstí!“ http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zahranici/pa­pez-o-nasili-kdyby-nekdo-urazil-matku-dam-mu-ranu-pesti.html
Pri výrokoch Pápeža Františka treba brať do úvahy nielen jeho život cirkevného hodnostára, ale i jeho „predcirkevný“ život Jorge Maria Bergoglia pred vstupom do diecezného seminára.
Jeho otec Mário bol zamestnaný na železnici ako účtovník a matka Regina Sivoriová sa starala o domácnosť a výchovu piatich detí. Získal titul magistra chémie na Univerzite Buenos Aires (špa. Universidad de Buenos Aires). V 21 rokoch sa rozhodol byť kňazom.

anonym

Dejme tomu,že ho počala,ale dětí asi nemá?
Doplňuji:
led – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­kumenismus

dudu

Papež přece má rodiče, možná též sourozence a ti jsou také rodina. Zde záleží na jeho pořadí v rodinné hierarchii a současném věku.