dudu

Udeřil autor tohoto textu hřebík na hlavičku?

Jste první generací, která si vyžádala klimatizaci do každé třídy ve škole; vaše školní úkoly děláte na počítači a televizi máte doma v každé místnosti. Celý den používáte elektronické přístroje a místo abyste šli do školy pěšky tak se necháte vozit veřejnou dopravou, případně rodiči až ke škole.
Jste generací s největší spotřebou zboží vůbec v celé lidské historii: neustále kupujete nové oblečení podle poslední módy abyste byli „in“. Vaše protesty jsou ohlašovány a organizovány přes počítače na sociálních sítích přes internet.
Omladino, vypněte klimatizaci a počítače, jděte do školy pěkně po svých, nechte doma vaše telefony a raději si přečtěte knížku a místo kupovaní jídla v kiosku si udělejte doma sami obložený chleba!
Je jasné, že nic z toho se nestane: jste generací egoistů, nevychovanci, jste manipulováni lidmi, kteří vás zneužívají a tvrdí vám, že se jedná o vznešenou ideu a přitom si sami žijí v západním luxusu. Probuďte se a zavřete zobák! Především se napřed řádně informujte o realitě než začnete protestovat! Nebo jde jen o to ulejt se ze školy?
Zdroj: odpověď novináře ze Sky News Australia mladým klimatickým demonstrantům.

Nejlepší odpověď
Edison

Kdyby to platilo jen pro klimašílence. Ono to platí naprosto obecně. A to si my, starší, co jsme to našim dětem vytvořili myslíme, jak jsme úžasní a jak jsme našim dětem usnadnili život. Prdlajz!! Jakmile přijde první problém, vymřou a my s nimi, neb se o sebe sami neuměj postarat, natož aby byly schopné opravdové a efektivní spolupráce díky tomu, jak neusále posilujeme jejich egoismus.

Klimašílenismus je jen jedním z mnoha důsledků. Nemaj pořádně do čeho píchnout, všechno jim přistane až pod nosem (šak se koukněte na to množství dotazů tady, na které lze mnohem jednodušeji najít odpovědi jinde, to by ale museli použít hlavu a něco pro získání informací udělat). Nemusej hnout brvou a energii vydávaj na nesmysly, než aby se naučili postarat se sami o sebe (což je vidět mj. na tom, že všici nutně musej mít vejšku, ale kdo bude makat rukama je nezajímá, nejlíp nějaký ten migrant)… A takhe by se dalo pokračovat všemi oblastmi lidského bytí.

Další odpovědi
Kepler

Myslím si, že to onen novinář řekl přesně. Na hlavičku se uhodili spíše demonstranti.

  1. Dnešní „klimatičtí demonstranti“ ani neví, proti čemu vlastně demonstrují a vlastně všichni využívají pohodlí moderního a luxusního života. Chtěl bych vidět, jak by docházeli do školy 2 km pěšky, tak jak jsem musel já.
  2. Není zdaleka vůbec jasné, zda globální oteplování je většinou dílem člověka. Připadá mi to jako demonstrovat proti vulkanické aktivitě, protože za to můžou Židi.

Ametyst

Trefně to napsal. Klimaalarmisti chtějí převychovat ty druhé, ale svých výhod se nezřeknou. Mají přece právo na hezké počasí! 🙂

zjentek

K vlastnímu pohodlí vždy nejschůdnější cestou odporu. Konkrétně já tady v podobném duchu odpovídám mnoho let. A po celou dobu naznačuji, že je to špatně. Jenže kdo/co je na vině? Dojde nám někdy, že na vině může být školství? Učitelé, lektoři, profesoři- ti všichni zaneprázdněni vidinou osobních potíží tímto nevědomky zatěžují novou generaci, nejsou spokojeni v osobním životě a tahají to břímě s sebou do práce. Ano, práce- tak tomu „v zaměstnání“ říkají. Ty mladé nelze odsoudit, dudu. Je nad slunce jasnější, že jsou v tom nevinně. Co popisuješ vidí u předchozí generace, převážně u jejich vyučujících. Ti sami jsou v ohledu ke konzumu v prdeli a ty děcka to jen vstřebávají, nemá smysl naházet vinu na ně. Uč správně a doufej, že to přinese ovoce. Buď fér. Jiná šance pro zlepšení neuspokojivé situace tady není. Vštěpování falešného optimismu do dětí přinese jen další zkázu a výsledkem bude jen neuvěřitelná ničivá síla následného rozvoje našeho druhu.

aliendrone

Každá epocha/socioe­konomická formace s tím jak postupně degeneruje před svým zánikem vytváří prapodivné věrouky a přichází s neuvěřitelnými pitomostmi. To je jeden z markantních a především NEVYHNUTELNÝCH projevů jejího úpadku.

Však se neboj, současní Greténi nakonec sklidí, co nyní sami zasívají. :)

Bobek 2

Není to úplně fér. To, co ten novinář popisuje, si ta mladá generace nevytvořila sama, ale vytvořila to pro ni ta starší generace, jako zlatou klec. Ale pro grétovce je taková odpověď dost dobrá.

klumprt

Já bych to zkusil pro změnu optimisticky, tak nějak jak to zaznělo ve filmu Gympl:
Ti mladí nejsou čím dál hloupější, to my, jak stárneme, jsme čím dál chytřejší.

zjentek

Aliene, jenže ani ty, ani Greténi těm děckám nepomohou. Což pro mne je překvapivé, protože já bych od entity, jakou seš ty, pomoc světu očekával. A nic tywoe… Škoda, že tvou moc nemám já. Představ si, že někdo disponuje jak vzděláním, tak charakterem a PŘESTO myslí na vlastní zadek. To je prakticky paradox, když se na to podíváme trochu vědecky. No a takhle ty děcka vyrůstají. Ony nemají problém s vlastním charakterem. Ony byly cestou k dospělosti KRUTĚ PŘESVĚDČENY (a to zejména VE ŠKOLE), že rapacitas k charakteru NEDÍLNĚ patří. No co už, nepomůžeš… (;

Edison

Klumprte, a kde v tom vidíš optimismus??? Já v tom vidím přímo trágu… 😁 Chytrost vede do záhuby!! 😁 😁

zjentek

Obávám se, že CHYTROST vede skutečně do záhuby. Ti, kteří „systém“ ovládli, ale PŘEDEVŠÍM TAKÉ TI, kteří mu podlehli a tedy CELÝ systém sdílejí (přisluhovači, od očkování skrze školství po důchod), ti nejsou chytří. (; Možná jim VÝTEČNĚ

zjentek

…skvěle funguje pud sebezáchovy a možná jsou jen až příliš hamižní nebo nenasytní (rapacitas), nikoli však chytří. A mají se dobře. Z čehož plyne, že chytrost může vést do záhuby. Chytrý si však vlastní větev nepodřezává, z čehož naopak plyne, že v dlouhodobém měřítku bude VŠECHNO ZNÁMÉ JINAK. A žít dle podobného předpokladu již dnes- tomu já říkám CHYTROST. Samo sebou tento model života bude hodně spojen s utrpením, pokud jeho protagonisté tedy musí mezi lidi. (;(;(;

Edison

Zjentku, ono to ale není jen u učitelů, ale i u rodičů. Bohužel… Tak nějak jsem to popsal v odpovědi… Je to v nás, v naší generaci jako celku. Ale jinak jsi to taky trefil hezky.

zjentek

Trochu mně v odpovědi „ustřelil“ slovosled, ale budiž, taky jsem to trefil D;D;D;

Jinak si myslím, že TĚŽKÝ PROBLÉM spočívá v momentálním světovém vývoji, ne určité generaci jako celku. Obávám se, že generace ho dnes již neovlivňují a ovlivňovat budou čím dál tím méně. Už „to jede“ a my se vezeme. Já, ty, ženy, děti… a bouchat do hlaviček hřebíčků při tom můžeme jak chceme, když se nám to líbí. Kdykoliv. Jsou to stejně jen rány do prázdna a hlavně- za jízdy.