FlAsh_7

Ubývá, nebo přibývá komunismu? Jaký je vliv komunismu ve světě?

Ubývá, nebo přibývá komunismu/vliv komunismu ve světě?

Nejlepší odpověď
annas

Neměl byste si to vyhledat sám v rámci učení? To je přece způsob učení., na něž jste se ptal.

Na netu jsem viděla jednu práci žákyně ZŠ, takže je jasné, že to ve škole probíráte, proto byste měl pracovat samostatně.

Vložte otázku do Google a najdete informací dost.

Kromě toho si uvědomte, co je komunismus a že jako společenské zřízení neexistoval ani neexistuje. Vlastně jen jako utopie.

Jen v některých zemích se uplatňuje politická a ideologická teorie a praxe komunistické strany, která je vedoucí silou.

Další odpovědi
CTTON

Řekl bych že je to zhruba stále stejné.
Dr.luha – jaké omezování svobody? To je možná tak z EU ale jinak žádné globální omezování svobody není, nepočítám činu atp. To jsou hrůzy už dávno.

led

Základná myšlienka komunistov, známa z čias Parížskej Komúny, neskôr rozvinutá ako marx-engelsové učenie, má neustále veľký vplyv na politické dianie vo svete.
To, čo považujete za komunizmus je obdobie násilného prechodu z jedného politickoekono­mického systému do iného. Ak pozrieme do histórie, podobné zmeny prebiehali od bronzovej doby, keď sa menilo rodové zriadenie, na kmeňové, prechodom ku vzniku národov a štátov a ich politickoekono­mických štruktúr cez otrokárstvo, nevoľníctvo až do súčasných ekonomických vrstiev. Tieto prechody trvali stáročia, až tisícročia.
V súčasnosti tento boj stále prebieha s občasnými víťazstvami raz jednej, raz druhej navzájom bojujúcich strán. Keď pozrieme na to množstvo politických strán a politických zoskupení, navzájom medzi sebou súperiacich, vidíme, že ani jedna strana nemá jednotnú frontu.

dr.luha

Špatný termín. Nyní se to zlo nazývá liberální fašismus. Jak vidět, tak přibývá – cenzura a „dobrovolná“ autocenzura nevhodných názorů, příkazy, zákazy se množí takovým způsobem (zatím více na západě), že budeme s nostalgií vzpomínat na socialismus.