Kepler

Přestala svítit dioda zesilovače ZAP – VYP a přestala fungovat i korekce výšek i hloubek a balance. Může to souviset?

Může to mít za následek i to, že přestala fungovat i korekce výšek i hloubek a taky balance?

Nejlepší odpověď
orwell

Neznám obvodové řešení zmíněného zesilovače, ale pokud přestala svítit indikační dioda „zap/vyp“, a pominu-li poruchu diody (velmi vzácné), pak se divím, že vůbec něco funguje. Při výpadku napájení bych očekával spíš hrobové ticho a ne jenom nefunkčnost korekčních obvodů a balance. Vyloučit souvislost, o které se zmiňuješ, nelze, ale bylo by to velmi zvláštní. Tedy podle mého názoru.

Další odpovědi
aliendrone

Nemlich samá odpověď jako orwell. Je zázrak, že ti to vůbec jde. :)

Kepler

Sice zesák jde, ale výkon se snížil a frekvenční charakteristika se taky zhoršila. Očekávám, že to padne na hubu docela brzy. To mám za to že si kupuju levnější věci, ale nebudu přece kupovat Yamahu pro ozvučení kamrlíku. Mám to jenom pro PC a TV. Kruci, už třetí za 6 let v prdeli…