Kazatel

Ty prašule na ubytování uprchlíka se pak ještě daní, nebo je to čistá ruka?

Odpovědi
led

Klascká otázka, toho, kto myslí viac na peniaze, než na nezištnú pomoc. Čo za to dostanem, keď ti pomôžem?

Ťažko povedať, čo sa skrýva za myslením „mudrcov“. Na jednej strane krásne slová o pomoci, tým kto prichýlia utečencov a na strane druhej „príjem treba zdaniť“ presne v zmysle „čo je božie, patrí Bohovi, čo je štátne, patrí štátu“. To si predsa štátna kasa nenechá ujsť. Predsa len, ide o nemalé peniaze, aj keď v rozdrobených príjmoch sa to nezdá. Štátna pomoc za Ukrajinských prichýlencov vám môže zaplatiť vaše nájomné za byt a drobné útraty.
Zaplať a ja ťa nezištne vytiahnem z priepasti!