Adam R

Túra v noci s čelovkou, prosím o radu.

Chtěl bych v létě podniknout noční túru po turisticky značené horské trase, kterou dobře znám. Nikdy jsem noční přechod nešel a chtěl bych se zeptat, jak se na túru připravit. Je to podobné jako na denní túře nebo jsou nějaké větší odlišnosti? Dá se s čelovkou dobře sledovat terén a turistické značky? Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Zvláště když znáš cestu, tak klidně běž. Noční tůry jsou bezva a je to romantika. čelovku si vezmi, ale zapínej ji jen vyjímečně. Lépe se ti půjde bez světla. Bílé orámování značek uvidíš i ve tmě. U nás jsou jen ojediněle tak tmavé noci, aby nebylo vůbec vidět.
Přeji mnoho úspěchů.

Další odpovědi
honza19hk

ono záleží jakou čelovku. Jinak stejný jako na tůru ve dne, leda si vezmi náhradní baterie.
Ale jak říká Drap někdy je pší ji zhasnout.

zzzlatokopka

Záleží na čelovce, musí být kvalitní, ne nějaká za 200kč. Vem náhradní baterky a dobře se obleč a obuj:-))

Já s čelovkou i v noci lyžuji:-)))