faustka

Máme fasádní barvu Baumit silicon šedé barvy, dá se prosím barevně dotónovat? Pokud ano, čím?

děkuji moc za radu, tak to domichat na odstín béžové asi nepůjde, což

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano i Ne, to záleží jak je šedá a jakou barvu z toho chcete udělat.
Třeba bílou z toho neuděláte. Musíte zjistit, jaké a kolik tam jsou pigmenty, pak odstín, který z toho jde domíchat.
Je to piplavá práce, kterou sami nezvládnete.

Další odpovědi
aliendrone

Fasádovka? Jestli to je na VĚTŠÍ plochu (třeba na dům), tak DŮRAZNĚ doporučuji to nechat namíchat strojem (kvůli stejnému odstínu). Ručně tónované barvy na fasádě vypadají STRAŠNĚ kvůli nepatrným, nicméně z odstupu DOBŘE VIDITELNÝM rozdílům v odstínu barvy. A fasádovka na celý barák včetně práce, to už není pár korun, ale desítky tisíc. Škoda to zprasit. Jinak viz cukrar. :)